Reklam
Reklam

SARDOS ÜYELERİ, ÇAMLICA KÖYÜNDE YÜRÜDÜ

SARDOS ÜYELERİ, ÇAMLICA KÖYÜNDE YÜRÜDÜ
  • 03.12.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri, geçtiğimiz hafta sonu Çamlıca köyü bölgesinde ayak izlerini bıraktı.

Sabah saatlerinde son günlerin en soğuk havasında başlayan yürüyüş katılımcıların pozitif etkisiyle sımsıcak bir havaya büründü. Hocalı Deresi’ni takip edilerek çıkılan yürüyüş, bir daire çizilerek tekrar Çamlıca köyünde son buldu. Manastır çay bahçesinde katılımcılara çay ve kahve ikramı yapılarak bir süre sohbet edildikten sonra köy gezildi.

Son yıllarda Bocuk Gecesi etkinlikleri ile dikkat çeken Çamlıca köyünün otantik yapısı ve sokak süslemeleri katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Dernek sorumluları tarafından katılımcılara  Bocuk Gecesi  hakkında bilgilendirme yapılarak tanıtımı sağlandı. Yürüyüş sonunda Çamlıca Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen müzeyi  gezen yürüyüşçüler, akşama doğru Keşan’a dönüş yaptı.

Yaklaşık 3 yıldır SARDOS faaliyetlerine katılan Dernek üyesi Rukiye Cinay, duygularını şöyle ifade etti: “3 yıl önce yürüyüşlere katılmak istediğimde içimde hep bir ikilem vardı. Acaba ayak uydurabilir miyim, katılımcıları yavaşlatır mıyım gibi. Düşünceleri yenerek, gitmeye karar verdim. Yaşça daha genç ve performansı benden kat kat üstün olan tecrübeli SARDOS ekibinin yaklaşımı ve gösterdiği sıcak ilgi kısa zamanda tüm ekibe uyum sağlamama neden oldu. Çok önemli bir sağlık problemi olmadığı sürece gördüm ki SARDOS ile doğa yürüyüşlerine katılmak için hiç endişeye gerek yok. Mütevazi SARDOS ailesi ile o günden bu yana yürüyüşlere katılıyorum ve derneğin de üyesi oldum. Doğayı seven, keyifli bir şekilde doğada spor yaparak gezmek isteyen herkese doğa yürüyüşlerini tavsiye ederim. Hiç bir şey için geç değil, yürüyelim sağlıcakla.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ