Reklam
Reklam

SARDOS ÜYELERİ, DÖRT KOLDAN FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

SARDOS ÜYELERİ, DÖRT KOLDAN FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
  • 08.10.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) geçtiğimiz haftayı yurdun farklı yerlerinde, farklı faaliyetlerle tamamladı.

SARDOS bisiklet ekibi, Korudağ Kısıkkule bisiklet turu ile 6 Ekim 2019 Pazar günü 45 km.lik bir tur gerçekleştirdi. Korudağın en yüksek noktasına çıkan bisikletçiler, bir gün önce yağan yağmurlar sonunda güneşli ve berrak bir havada yapılan turda aynı anda net bir görüntü veren Saros Körfezi, kaşık adaları, Marmara Denizini de gözlemleme fırsatını yakaladı. Aynı saatlerde yapılan 5. Türkcel Gelibolu Maratonunda da bir grup SARDOS üyesi, tarihine saygı ve minnetle fidan için koştu. Dünyanın en güzel 10 yürüyüş rotasından birisi olan Likya yolunda yürüyen SARDOS üyeleri de, 9. gününde 153 kilometre yürüyerek Kalkan Firras koyuna ulaştı. SARDOS Veteran Futbol Takımı da 6 Ekim 2019 Pazar günü deplasmanda Lüleburgaz Veteran Futbol Takımı ile yaptığı maçtan 3-0 mağlup ayrıldı.

Diğer yandan Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği, ülkemizin en büyük ve prestijli bisiklet dergisi CYCLİST TÜRKİYE sayfasında yerini alarak tanıtımı yapıldı. Dergi sosyal medya sayfasında paylaşım yaparken SARDOS için, ”Saros Körfezi’ni ve buradaki ekolojik turizm potansiyelini, bisiklet ve diğer doğa sporları aracılığı ile tanıtmak ve bölgedeki bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Edirne Keşan’da kurulan SARDOS Keşan’ı tanıyoruz” açıklamasını yapması dikkati çekti.

SARDOS Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, “Dernek olarak spora ve sporcuya önem veren, kitleleri spora teşvik etmek maksatlı çalışmalarımız devam edecektir. Sonbahar ile doğa yürüyüşü sezonunu açmış bulunmaktayız. Bu hafta sonu bölgemizin renkli rotalarından olan Mecidiye Kartalkaya rotasında kolay bir doğa yürüyüşü yapacağız. Toplu yaşam alanlarının stresinden kurtulmak, pozitif bir enerji yüklemek isteyen ve sağlık problemi olmayan herkes yürüyüşlerimize katılabilir. Bir sivil toplum kuruluşunun gereği olan faaliyetlerle önümüzdeki günlerde halkımızın yüreğine dokunacak sosyal proje ve etkinliklerimize de devam edeceğiz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ