Reklam
Reklam

SARDOS, VOLKAN ATEŞ İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ

SARDOS, VOLKAN ATEŞ İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ
  • 01.10.2019
Reklam

SARDOS (Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği), 30 Eylül 2017 tarihinde kalp krizi geçirerek ebediyete intikal eden doğa sever ve doğa sporları konusunda bölgesinde öncü olan Volkan Ateş öğretmeni anmak için geçen hafta sonu yürüyüş düzenledi.

Enez Milli Eğitim Müdürlüğü ve Enez Spor Kulübü iş birliğinde düzenlen yürüyüşte, bölgenin en yüksek yeri olan ve aynı anda Semadirek adası, Gökçeada, Enez, Meriç Deltası, Yunanistan Dedeağaç, Gala Gölü Milli Parkı ve ülkemizin çeltik deposu olan İpsala ovasının aynı anda gözlemlendiği yerde kısa bir bilgilendirme yapıldı.

Sonrasında Merhum Volkan Ateş anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak anı fotoğrafı çekildi.

Toplu fotoğrafta, Enez Spor Kulübü ile SARDOS logoları bulunan ve Volkan öğretmenin resminin yer aldığı “UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!..” yazan pankart da açıldı.

Duygusal anların yaşandığı yürüyüş Hisar Tepe RES’lerinden başladı ve kayalar üzerinde derin tekerlek izlerinin olduğu tarihi yolu takip ederek Yenice köyünde sona erdi. Yürüyüşçüleri Yenice Köyü Muhtarı İlhami Akgül karşıladı. Çay ikramı ve kısa bir dinlenmenin ardından yürüyüşçüler, Enez kabristanlığında bulunan merhum öğretmen Volkan Ateş’in kabrini ziyaret ederek etkinliği sonlandırdı. Enez Kalesi’ni de gezen SARDOS ekibi, akşam üzeri Keşan’a dönerek faaliyeti sonlandırdı.
EYÜP BALYEMEZ…

Enez İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Eyüp Balyemez yaptığı açıklamada, duygularını şöyle ifade etti; “Enez’imizin unutulmaz değerlerinden merhum Volkan Ateş öğretmenimizin vefatının ikinci ölüm yıldönümü anısına SARDOS derneğinin düzenlediği anma yürüyüşüne katıldık. Bu etkinliğe destek veren Enez Kaymakamlığımıza, Enez Belediye Başkanlığımıza, Enez Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Enez Spor Kulübümüze ve etkinliği düzenleyen SARDOS ekibine ve tüm yürüyüşçülere teşekkür ediyor, Volkan öğretmenimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.”
VOLKAN ÖRS…

Enez Spor Kulübü Başkanı Volkan Örs de şunları dile getirdi: “Enez’de uzun yıllar öğretmenlik yapmış, yediden yetmişe herkese doğayı ve sporu sevdirerek gönüllere taht kurmuş olan Volkan Ateş öğretmenimizin anısına yapılan bu yürüyüşe bizleri de davet ettikleri için SARDOS’a çok teşekkür ederiz. Enez Spor Kulübü olarak elimizden geldiğince bu doğa ve spor insanını değişik platformlarda anmaya, onun duygu ve düşüncelerini gençlere aktarmaya çalıştık. Bu günden sonrada bu çizgimiz devam edecek, ruhu şad olsun.”

FARUK EKER…

Son olarak konuşan SARDOS Başkanı Faruk Eker ise duygu ve düşüncelerini şöyle paylaştı: “Öncelikle desteğini esirgemeyen Enez Kaymakamlığımıza, Enez Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Enez Belediye Başkanlığımıza ve Enez Spor Kulübü başkanımıza içten teşekkürlerimizi sunarım. Umarız bu destek artarak devam eder.

Doğa ve spor aşığı Volkan Ateş öğretmenimizi vefatının ikinci yıldönümünde anmak için yapılan doğa yürüyüşünde kalabalık bir doğa sever kitlesi ile bir araya geldik. Amacımız; sosyal hayatından tasarruf ettiği zamanı çocuk ve gençlere ayıran onları vicdanlı ve sevgi dolu bir fert yapmak için çaba harcayan bu güzel insanı anmak ve onun yapmak isteyip de yarım kalan hayallerini tekrar anlatabilmekti. Umarız onun bıraktığı bu bayrağı yine birileri alır ve kaldığı yerden devam eder. Keşan SARDOS olarak kendisini saygıyla anıyoruz. Ruhun şad olsun. Unutmadık, unutmayacağız…”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ