Reklam
Reklam

SARDOS’ta bayram coşkusu…

SARDOS’ta bayram coşkusu…
  • 11.06.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri, 9 günlük bayram tatilinde de etkinliklerine devam etti.

Bayram tatilini bölgesinde değerlendiren dernek üyeleri, hafta boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Dernek üyeleri, bayramın 3. günü olan 6 Haziran 2019 Perşembe günü Çorlu Demir Pedal Bisiklet kulübünden gelen bisikletçi misafiri ile birlikte Keşan-Gelibolu arasında günübirlik 145 km.lik bir tur gerçekleştirdi.  Tur sabah saatlerinde yol yarış bisikletleri ile Keşan’dan başladı. Öğle saatlerinde Gelibolu’ya varan bisikletçiler, kısa bir moladan sonra dönüş yaparak akşam üzeri tekrar Keşan’a ulaştı.

7 Haziran 2019 Cuma günü de,  bir grup SARDOS üyesi  davetli olarak Şarköy’de yapılan 2. Şarköy Motosiklet Festivaline katıldı. 3 gün devam eden festivalde çok keyifli anlar yaşayan ekip, motosikletliler için dünyanın merkezi olarak kabul edilen noktada Motosiklet heykelinin açılışına katıldı. Açılışa katılan kulüp ve dernekler ile birlikte, SARDOS adına kurdeleyi Dernek Başkanı Faruk EKER kesti. Festivale katılan SARDOS üyeleri 9 Haziran 2019 Pazar günü, Şarköy Motosiklet Kulübü  üyeleri ve Başkan Ayhan Coşkun‘a teşekkür ederek, ilçeden ayrıldı.

Aynı gün SARDOS bisikletçileri 80 km. lik bir dağ bisikleti turu gerçekleştirdi. Zorluk derecesi 120 km. ye eşdeğer olan turda, Kılıçköy, Karlıköy ve Karatepe rotasını takip edilerek Hızırilyas tepeye çıkıldı. Buradan Beyköy’e inan bisikletçiler, tekrar Karatepe rotasını takip ederek Dişbudak köyüne geçti. Mercan Göleti yanından Mercan köyü, kanal yolu, Çamlıca ve Bahçeköy istikametinden devam edilerek, tur akşam üzeri Keşan’da bitti. Tur arasında yağmur geçişine de yakalanan bisikletçiler, çamur ile birlikte zorlaşan parkura rağmen yorgunlukla birlikte alınan keyif ve mutluluğu yüzlerinden okundu.

SARDOS yetkilileri yaptığı açıklamada; hafta sonları bu tür keyifli dağ bisikleti turlarının devam edeceğini ve doğa ile bütünleşmek isteyen tüm bisiklet tutkunlarını etkinliklerine beklediklerini belirtti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ