Reklam
Reklam

SARDOS’UN PEDALLARI TARİHİ KARİA YOLUNDA DÖNÜYOR

SARDOS’UN PEDALLARI TARİHİ KARİA YOLUNDA DÖNÜYOR
  • 05.11.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri, geçtiğimiz hafta sonu 8 kişilik bir ekiple antik Karia yolunu pedallamaya başladı.

İlk grup Selçuk ilçesinden bir hafta önce pedal çevirmeye başladı. İkinci grup ile Göcek’te buluşan SARDOS bisikletçileri, 2 Kasım’da Göcek D’Marin’de kamp  kurdu. 3 Kasım Pazar sabahı tarihi Karia rotasına giren bisikletçiler, 7 Kasım’a kadar pedal çevirecek. Göcek’ten başlayan tur Sarsala koyu, Sarıgerme, Dalyan, Ula Geyik Kanyonu ve Portakallık bölgesini takip ederek Akyaka’da son bulacak. Zorlu fakat bir o kadar da görsel ve tarihi dokusu zengin coğrafyada toplamda yaklaşık 250 km. pedal çevrilecek.

SARDOS ekibi ile birlikte pedal çeviren Dernek Başkan Yardımcısı Şinasi Göktaş, faaliyet ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “67 yaşında ekibin en yaşlısı olarak birlikte bu muhteşem coğrafyada SARDOS’un tekerlek izlerini bırakıyoruz. Bisiklet kullanımı için yaş sınırlaması yoktur, sağlık problemi olmadığı sürece her yaşta bisiklete binilebilir bunu şiddetle tavsiye ediyorum. Bu, insanların kaliteli ve sağlıklı yaşlanmasını sağlayacaktır. Bizler burada farklı bir coğrafyayı tanımanın yanında Keşan SARDOS olarak Trakya insanını, Keşan’ın sıcak ve neşeli yüzünü temsil ediyoruz. Bu güzel organizasyonu sağlayan başta  Karia Derneği Başkanı Turan Bulut olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bu faaliyetlerle zaten belli bir seviyeye ulaşmış bisiklet tecrübemize yenilerini katıyoruz. Çevreye, doğaya, sağlığınıza, ekonomiye, trafiğe ve ruhunuza pozitif katkılar sunmak istiyorsanız; Araban inin, bisiklete binin.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ