Reklam
Reklam

SAZ: “DAİMA YAŞAYACAK VE YAŞATACAĞIZ”

SAZ: “DAİMA YAŞAYACAK VE YAŞATACAĞIZ”
  • 23.04.2023
Reklam

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, tüm ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da coşkuyla kutlandı.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kutlamalarda, çocuklar doyasıya eğlendi.

İlk program saat 10.00’da Alparslan Türkeş Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, meydanda oluşturulan kortej, belediye bandosu eşliğinde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne yürüdü.

Öğrenciler adına Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencisi Halegül Arkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz günün anlam ve önemini belirten konuşmaları yaptı.

Saz şunları ifade etti: “Bu bayram yarının büyükleri olan siz çocukların bayramıdır. Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Bu bayram şenliklerine yabancı ulusların çocukları da katılmaya başlamış, dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke olmayı sürdürmekteyiz.

103 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin öz cevheri ulusal egemenliktir. Ulusun kayıtsız şartsız egemenliği de sonsuza dek sürecektir. Daima yaşayacak ve yaşatacağız. Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle bir kez daha anıyor, bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, saygılarımı sunarım.”

Program, yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, okul ve kurumların folklor ile jimnastik gösterilerini sunmalarıyla devam etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ