Reklam
Reklam

“SEÇİMLERİN KADERİ EMEKLİLERİN OYLARINDADIR”

“SEÇİMLERİN KADERİ EMEKLİLERİN OYLARINDADIR”
  • 07.04.2023
Reklam

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, ‘Emekli esnaflarımız oylarının hakkını bekliyor!’ başlıklı yazılı basın açıklaması yaptı.

“SEÇİMLERİN KADERİ EMEKLİLERİN OYLARINDADIR”

“Emekli esnaflarımız oylarının hakkını bekliyor!” diyerek açıklamasına başlayan Çakmak, şöyle devam etti: “25-30 yıl esnaflık yapan, onlarca işçi çalıştıran, istihdam sağlayan devlete vergisini ödeyen, Bağ-Kur, SSK primlerini ödeyen, evini geçindiren, çocuklarını okutan esnaflarımız yeni seçimlerde sorunlarına dertlerine çare olmak için söz veren siyasilere oylarını verecekler. Söz vermek siyasilerde oylar emeklilerde, seçimlerin kaderi emeklilerin oylarındadır.”

“ESNAF EMEKLİLERİMİZİN EMEKLİ MAAŞLARI EN AZ ASGARİ ÜCRET OLMALIDIR”

Açıklamasının devamında esnafların acil çözüm bekleyen sorunlarını da aktaran Hüseyin Çakmak, “Esnaf emeklilerimizde, SSK emeklisi ile aynı prim gününden emekli olmalıdır. Esnaflar 9000, SSK’lı 7200 günde emekli oluyor. Esnaf emeklilerimizin emekli maaşları en az asgari ücret olmalıdır. Bağ-Kur ve SSK primleri çok yüksek olup, yarısını devletimiz ödemelidir. Esnaflarımıza dini bayramlarda ve yılbaşında bir asgari ücret ikramiye verilmelidir. Bankalarda yapılan sözleşme ve promosyondan esnaf emeklilerimiz de aynı sevide yararlanmalıdır. Tüm emeklilerimizin sağlık hizmetleri ücretsiz olmalıdır. Ülkemizdeki tüm emeklilerimiz sorunlarına çare olmak için söz verenlere oylarını verecektir. Sorunları çözmek partilerden oylar emeklilerden.” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ