Reklam
Reklam

SEMT PAZARLARINDA ALINAN TEDBİRLER KONUSUNDA BİLGİ VERİLDİ

SEMT PAZARLARINDA ALINAN TEDBİRLER KONUSUNDA BİLGİ VERİLDİ
  • 30.03.2020
Reklam

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, corona virüsü (Kovid-19) salgınının yayılmasının önüne geçmek amacıyla İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından semt pazarlarında alınan tedbirlere dikkat çekti.

Corona virüse (Kovid-19) karşı yeni tedbirlerin alınmaya devam ettiğini belirten Yılmaz, “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Corona virüs (Kovid-19) salgınının yaygınlaşmasını önleme amacıyla, semt pazar yerleri ile ilgili kararlar var. Semt pazarlarında vatandaşlarımızın zaruri ihtiyacı olmayan ürünlerin satışına izin verilmeyecek. Satışa sunulan ürünlere tüketicilerin temas etmesini engelleyeceğiz. Semt pazarlarımızı saat 19.00 itibarıyla kapatılacak. Pazarcı esnaflarımızın maske ve eldiven kullanmalarını sağlıyoruz ve pazarcı esnaflarımız ile vatandaşlarımızın kullanmaları için el dezenfektanlarını, belediyemizce temin ediyoruz. Tezgah araları ile geçiş yollarına  çöp, kap, ürün vb. koyarak işgal edilmesini engelliyoruz. Yapmış olduğumuz denetimlerde bizlere kolaylık sağlayan pazarcı esnaflarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Öte yandan Keşan Belediyesi ekipleri tarafından semt pazar yerlerinin Pazar kurulmadan önce ve sonra halk sağlığı açısından ilaçlanmasına devam ediliyor.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ