Reklam
Reklam

ŞENOL KILIÇ: “BU YOLUN YAPIMI BÖLGEYE ARTI DEĞER KATACAK”

ŞENOL KILIÇ: “BU YOLUN YAPIMI  BÖLGEYE ARTI DEĞER KATACAK”
  • 25.04.2022
Reklam

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li Enezli Meclis üyesi Şenol Kılıç, Saros Körfezi’nin en güzel sahillerinden biri olan ve yaz turizminde binlerce vatandaşın ziyaret ettiği ve tatillerini geçirdiği Enez’e bağlı Karaincirli sahil yolunun yapım çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Kılıç, şu anda altyapı dolgu çalışmaları devam ettiğini, Haziran ayında 1. kat asfaltlama çalışmaları yapılarak hizmete açılacağını kaydetti.

Şenol Kılıç, şöyle devam etti: “Karaincirli köylülerimiz ve bu sahilde konutları olan veya günü birlik tatil yapan binlerce vatandaşımız  yolun yapımını  uzun yıllardır beklemekteydiler. Stabilize olan yol aynı zamanda çok taşlık ve bozuktu , ulaşımda büyük zorluklar yaşanmaktaydı. Yolu kullanan vatandaşlar  haklı  olarak mağduriyetlerini yüksek sesle dile getiriyorlardı. O bölgeye hizmet vermek için giden  esnaflar bile çok şikayetçiydiler. 2022 yılı il özel idaresi  yatırım programında bu yolumuzun 1.kat asfalt yapımına karar verdik. Böylece çalışmalara başlanmış oldu.”

“BU YOLUN YAPIMI  BÖLGEYE ARTI DEĞER KATACAK”

Bu yolun yapımının ulaşımda kolaylıklar sağlarken aynı zamanda bölgeye artı değer kazandıracağına dikkat çeken Kılıç, “Karaincirli sahilimize gelen ve tatil yapan insan sayısı hiç şüphesiz artacak. Bölge  köylülerimiz yumurtasını, sebze meyvesini, süt ve süt ürünlerini daha kolay ve daha iyi fiyatlarla satabilecek. Diğer taraftan arsa ve  emlak değerleri de artacaktır.” dedi.

Yol yapım çalışmasının bölgeye hayırlı olmasını da dileyen Şenol Kılıç, “Emeği geçen herkese  teşekkür ederim. Bu yolun sorununu yıllarca gündeme taşımamda büyük emekleri dokunan halkımızın  sesi olan  yerel basın çalışanlarıma ayrıca çok çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ