Reklam
Reklam

SERHAD SEZEN, YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTENİN 1. SIRASINDA YER ALDI

SERHAD SEZEN, YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTENİN 1. SIRASINDA YER ALDI
  • 20.02.2023
Reklam

S.S. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 29’ncu Bölge Birliği’nin, genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kongrede yapılan seçimde mevcut Başkan İsmail Atakan yeniden seçilerek güven tazeledi.

29’ncu Bölge Birliği’nin, 2021-2022 yıllarına ait 49. olağan genel kurul toplantısı Margi Hotel’de gerçekleşti.

Tekirdağ, Kırklareli, Edirne il ve ilçelerinde faaliyet gösteren 27 esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatifi bulunan birliğin kongresine, kooperatif başkanları ve yöneticileri katıldı.

Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, yaptığı selamla konuşmasında deprem bölgesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; yaralılara da acil şifalar dileyerek, genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

İSMAİL ATAKAN…

Daha sonra açılış konuşmasını yapan Bölge Birliği Başkanı İsmail Atakan şunları dile getirdi: “Ülkemizde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim. Allah, bu tür doğal afetlerin tekrarını yaşatmasın inşallah. Genel kurulda geçmiş dönemde yapmış olduğumuz çalışmalar ve gelecek dönemde yapmayı amaçladığımız çalışmalar hakkında bilgiler verdik ve yeni kararlar aldık. Trakya bölgemizde Tekirdağ, Kırklareli, Edirne il ve ilçelerinde faaliyet gösteren 27 adet esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatifi bulunmaktadır. Ayrıca Süleymanpaşa ilçesinde yeni bir esnaf kefalet kooperatifimizde kuruluşu gerçekleşmiş olup en kısa zamanda birliğimize kabulü gerçekleşecek ve kooperatiflerimizin sayısı 28’e çıkacaktır. Birliğimizin hizmet binası Tekirdağ il merkezinde yer almakta olup kooperatiflerimize yönelik iş ve işlemler buradan yürütülmektedir.

Bölgemizde faaliyet gösteren kooperatiflerimiz ve bu kooperatiflerimize ortak olan veya ortak olmak isteyen esnaf ve sanatkârlarımıza ticari faaliyetlerini yerine getirirken işlerini daha üst seviyelere taşımada gelişen teknolojiye ayak uydurarak modern ticari işletmelere sahip olmalarında ve ayrıca işletmelerindeki oluşan finansal ihtiyaçlarını, makina ihtiyaçlarını, ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılanmasında esnaf ve sanatkârlarımızı desteklemek amacı ile kurulan kooperatiflerimiz Türkiye Halkbankası kaynaklarından kooperatiflerimiz kefaletiyle işletme kredileri, yatırım destek kredileri, ticari taşıt alım kredileri imkânı sunmaya devam etmektedir.

29’ncu Bölge Birliğimize bağlı olan 27 adet kooperatiflerimizin tamamının kredilerinin açıktır ve bütün kooperatiflerimiz Türkiye Halkbankası kaynaklarından % 7,5 faiz oranıyla 60 aya kadar işletme kredisi, 120 aya kadar işyeri edindirme kredisi, 84 aya kadar ticari araç alim kredilerini periyodik olarak vermeye devam etmektedir. Son dönemde ülke genelinde 150 milyar Türk lirası gibi büyük bir rakamla esnaf ve sanatkârlarımızın desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu sebeple esnaf ve sanatkârlıklarımıza verilen desteklerin artması ile beraber esnaf ve sanatkârlarımızdan kooperatiflerimize gelen kredi taleplerinde geçmiş yıllara nazaran hızlı bir artış yaşandığı gözlenmektedir. Esnaf ve Sanatkarlarımızın desteklenmesi amaçlanan bu 150 milyarlık esnaf ve destek paketinden tüm kooperatifler ve kooperatiflere ortak olan esnaf ve sanatkârlar plasman sıkıntısı çekmeden önümüzdeki günlerde gelen taleplerin tamamına cevap verilecektir.

Faaliyetleri esnasında yerine getirmiş olduğu görevin ciddiyetine hakim görev ve sorumluluğunun bilincinde olan kooperatif başkanlarımız ve yöneticilerimiz sayesinde mali yapısı güçlü, iş ve işlemlerinde titiz ve prensipli çalışan 27 adet kooperatifimiz ve bir bölge birliğimiz bulunmaktadır. Bu da bizler adına, bölgemiz adına gurur vericidir. Bu başarıyı, bu gücü yakalamamızda başta bölgemizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere 27 kooperatif başkanımızı, kooperatiflerde görev yapan yönetim, denetim kurulu arkadaşlarımızı ve özveriyle çalışmalarını sürdüren personellerimizi canı gönülden kutlarım.”

Genel Kurulda, Divan Başkanlığı’na TESKOM Yönetim Kurulu Üyesi, 4. Bölge Üyesi Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı Erol Ayaz, başkan vekilliğine TESKOM Yönetim Kurulu Üyesi 8. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı İbrahim Ejder, katip üyeliklerine de Çorlu Esnaf Kredi Kefalet Başkanı Osman Tunca, Keşan Esnaf Kredi Kefalet Başkanı Serhad Sezen oy birliği ile seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden kongrede, gündem maddeleri görüşüldü.

Yönetim Kurulu oy birliği ile aklanarak, Denetim Kurulu raporu da kabul edildi.

AYAZ: “DEPREM BÖLGESİNE 200 MİLYON LİRA YARDIM YAPTIK”

Divan Başkanı Erol Ayaz yaptığı konuşmada, “Bölgemiz ve Türkiye’deki kooperatiflerimizden deprem bölgesine 183 milyon TL, Merkez Birliği’nden de 17 milyon TL olmak kaydıyla, toplam 200 milyon TL yardımda bulunduk. Bu yardımlar inşallah yaralımıza merhem olur. En kısa zamanda yaralarımızı saracağız. Allah inşallah bir daha ülkemize böyle bir felaket yaşatmasın. Vefat edenlere tekrar rahmet, yaralılarımıza da şifa diliyoruz.” dedi.

Diğer misafirlerin de söz aldığı genel kurulda son olarak seçime geçildi.

Kongrede seçime tek liste ile giren mevcut Başkan İsmail Atakan ve ekibi, yeniden güven tazeledi.

Yönetim ve Denetim kurulları ile Merkez Birliği Temsilcileri şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu:

İsmail Atakan, İbrahim Erdem Çobanoğlu, İlhan Dalkıran, Ayhan Can, Halil Kahraman, Ali Rıza Eti, Ümit Leventer, Atilla Gülşen, Ali Özen, Ümit Gökmen, Hasan Dükanlı.

Denetim Kurulu:

Fahri Özkan, Hasan Bahri Korkmaz, Yunus Atay.

Merkez Birliği Temsilcileri: İsmail Atakan, İbrahim Erdem Çobanoğlu, İlhan Dalkıran, Ümit Leventer.

Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Serhad Sezen de İsmail Atakan’ın yönetim kurulu yedek listesinin birinci sırasında yer aldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ