Reklam
Reklam

ŞİKÂYETLERE ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK

ŞİKÂYETLERE ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK
  • 22.02.2023
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatıyla Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘motorize zabıta ekipleri’ göreve başladı.

Keşan Belediyesi Başkan Yardımcısı Bülent Günsal, “Keşan’da tüm belediye birimlerimiz gibi Zabıta Müdürlüğümüzün de daha etkin ve hızlı hizmet verebilmesi için çözümler üretiyoruz. Bu vizyon ve Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatı doğrultusunda, araç envanterimize 2 adet motosiklet daha dahil ettik. Motorize ekiplerimiz, özellikle sahil şeridimizde, mücavir alanlarımızda ve Keşan merkezdeki trafiğin yoğun olduğu bölgelerde görev alarak daha hızlı, verimli ve etkin şekilde hizmet verecekler.” şeklinde konuştu.

İLÇELER BAZINDA KEŞAN’DA İLK, BÖLGEDE TEK

Günsal açıklamasının devamında, motorize zabıta ekiplerinin ilçeler bazında Keşan’da ilk bölgede ise tek olma özelliği taşıdığını belirterek şöyle devam etti; “Motorize zabıta ekiplerimiz sahil şeridimizde daha önce görev yapıyordu. Ancak Keşan merkezde ilk defa görev yapacaklar. Diğer araçların giremeyeceği ve araç trafiğine kapalı alanlarda zamanında müdahale edebilecekler. Genel zabıta hizmetlerinin yanı sıra özellikle şikâyete konu olan seyyar satıcılara, dilencilere, vatandaşlarımızı rahatsız edici davranışlarda bulunan şahıslara, işgal ve çevreyi kirletme kabahatlerinde bulunanlara da anında müdahale etmek için görev yapacak.”

ŞİKÂYETLERE ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK

Başkan Yardımcısı Bülent Günsal açıklamasının sonunda, “Zabıta hizmetlerini etkin bir şekilde yerine getirip hareket kabiliyetimizi arttırıyoruz. Bu kapsamda da 2 motosiklet ve sürücü belgesi olan 3 zabıta memurumuz ile hayırlısıyla göreve başladık. Keşan’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun, ekiplerimize de başarılar diliyoruz.” dedi.

Öte yandan motorize ekiplerin göreve yönelik etkinlikleri değerlendirilerek ihtiyaç dahilinde sayılarının artırılması da planlanıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ