Reklam
Reklam

ŞİMDİ DE CHP’LİLER ELEŞTİRDİ

ŞİMDİ DE CHP’LİLER ELEŞTİRDİ
  • 14.05.2020
Reklam

Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Erikli ile Danişment köyleri arasındaki bölgeye çöp dökülmesi konusuyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Yöre halkından gelen şikayet ve tepkiler üzerine bölgeye giderek incelemelerde bulunduğunu belirten Pekcan, “Erikli köyü ile Danişment köyü arasında bulunan çöplerin döküldüğü alanda, dün fotoğraf çekimi yaparak incelemede bulundum. Konuyla ilgili bir açıklama yapmadan belediye başkan vekilimizden bir açıklama geldi. Bu alanda fotoğraflarda da göreceğiniz gibi tam bir çevre felaketi yaşanıyor. GÜNEKAB’ın ‘2872 sayılı çevre kanunu kapsamında çöp dökülmesi yasaktır.’ tabelasına ve uyarısına rağmen Keşan AK Parti belediyesi yörenin tüm çöpünü bu alana dökmüştür.” dedi.

Söz konusu alana Keşan’daki CHP belediyeciliği döneminde de çöp döküldüğünü dile getiren Recep Pekcan açıklamasına şöyle devam etti: “Bu alana bizim dönemimizde de çöp dökülmüştü. Gelen şikayetler ve uygulamanın yanlışlığı nedeniyle hatadan dönülüp alan temizlenmişti. Ancak yeniden bu alan çöplük olarak kullanılmaya başlanmıştır. 8 Eylül 2018 tarihinde dönemin AKP Keşan İlçe Başkanı, ilçe başkan yardımcısı ve çevre mühendisi, o dönemin ilçe yöneticisi ve şunda ki AK Parti Keşan İlçe Başkanı yine bu günkü gibi basını da yanlarına alarak çöplük alanında bir basın açıklaması yapmışlardı.AK Parti’li yöneticiler açıklamalarında şu ifadeler kullanılmıştı: ‘Tabelada temiz bir çevre için çöp atmayın yazıyor ama kendisi çöpleri döküyor. CHP belediyesi insanların sağlığıyla oynuyor. Keşan belediyesi son günlerde vurdum duymazlığı öne çıkartarak   insanların sağlığıyla oynuyor. Biz Atatürk’ün ormanlara verdiği değeri koruyacağız. Keşan belediyesi tamamen kendi kafasına göre çalışıyor. Gerekli tedbirler ve izinler alınmamış. Burada tam bir çevre felaketi yaşanıyor. Keşan AK belediyeciliği ile tanıştığı gün Keşan temizlenecektir. Bu konuyu basın mensupları ile paylaşarak burada sizlere anlatarak Keşan belediyesinin aslında ne kadar kötü yönetildiğini perçinlemiş olduk. Keşan halkı çevre felaketine duyarsız kalmayacaktır.’

Temizlenmiş ve eski haline getirilmiş bu ormanlık alanla ilgili bizim dönemimizde yaptıkları eleştirilerden sonra bu alanı tekrar çöplük olarak kullanmakla ilgili kararı kamuoyuna bırakıyorum. O dönem kendi ağızlarından yapılan açıklamayı dönemin belediyesi için aynen tekrarlıyorum.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ