Reklam
Reklam

SİNEK KÜÇÜKTÜR AMA MİDE BULANDIRIR SAYIN BAŞKAN!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 04.07.2020

Hani ağızlarını açmasınlar da konuşmasınlar diye düşünüyorsanız; yanılıyorsunuz!.. Hani ağızlarını kapasınlar da sussunlar diye iç geçiriyorsanız; aldanıyorsunuz!.. Hani ağızlarını açmasınlar sinek kaçar korkusuyla hareket edelim diye düşünüyorsanız; vallahi de billahi de o sinekleri hem yer hem konuşur hem de yazarız!..

Yetti gari!.. Sineğin adı kalmıştı Keşan’da, şekli şemali bile neredeyse unutulmuştu hafızalarda… Karasını bırak sivrisini bile görmüyorduk Keşan’ımızda… Geçen yıl acemiliğinize verdik; otlarla, yılanlarla, farelerle, sineklerle birlikte bir yaz sezonu geçirdik!.. Geçirdik geçirmesine ama bu yıl daha da beteriyle karşılaşacağımızı tahmin etmedik!… Bunun politik uygulama mı bilgisizlik mi becerisizlik mi kasten mi hile ile mi yoksa tamamen hayvan sevgisinden ötürümü yapıldığını da çözemedik!..

Sahillerdekiler ‘sinek’ diye bağırıyor, Keşan’ın her köşesi fıngır fıngır sinek kaynıyor!.. Bu arada 2 yıl öncesine kadar neredeyse hiç satan sinek ilaçları da satışta patlama yapıyor!.. Keşan merkezine heykeller dikiliyor, sözde güzelleştiriliyor ama mahalle aralarındaki otlarda yılanlar çıyanlar cirit atıyor!.. Keşan’ın nefes alınabilecek Mehmet Gemici Cennet Bahçesi bile bakımsızlıktan ölüyor!.. Diğer park ve sokaklardaki otlar da uzaya doğru uzanıyor!..

Sayın Başkanım gezmekle, ziyaretlerle, hediye vermekle hizmet olmuyor… Temmuz ayının başındayız daha bir kere ilaçlama aracına rastlamadık… Sahillerdekiler de aynı serzenişteler… İlaçlama aracını sattınız mı yoksa hurdaya mı çıkardınız!.. Yoksa aracı aydayacak personel mi bulamadınız!.. Allah aşkına şu sineklerle ilgili hiç mi rahatsızlık duymuyorsunuz… Yoksa küçük bir haşere diye önemsemiyor musunuz… Ancak şu atasözümüzü de sakın yabana atmayın… ‘Sinek küçüktür ama mide bulandırır…’ Velhasıl Keşan ve sahillerdeki halkımızın midesi fena bulanmaya başladı haberiniz olsun!.. Saygılar benden size, şu sineklere bir an önce çare bulmanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ