Reklam
Reklam

SORUMLU EMLAK DANIŞMANLIĞI BELGELERİ SAHİPLERİNE VERİLDİ

SORUMLU EMLAK DANIŞMANLIĞI BELGELERİ SAHİPLERİNE VERİLDİ
  • 13.09.2019
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın zorunlu “Sorumlu Emlak Danışmanlığı Belgeleri Sınavları”nda başarılı olanlara belgeleri verildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (TOBB MEYBEM) ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğiyle gerçekleştirilen Sorumlu Emlak Danışmanlığı kursunun ardından yapılan yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olanlara belgeleri teslim edildi.

Bugün Keşan TSO’da geçekleştirilen ve saat 15.30 sıralarında başlayan belge törenine, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Yönetim Kurulu üyesi Uğurcan Urgan, Meclis üyesi Onur Yılmaz ve belge almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

İlk olarak konuşan İsmail Şapçı, “Hem eğitim hem de belgelendirme faaliyetlerimize bugün, Sorumlu Emlak Danışmanlığı belgesini almaya hak kazananlara belgelerini vererek devam ediyoruz.” dedi.

Yeni yasal düzenlemelerle birlikte yeterlilik belgesi olmayanların 01.01.2020 tarihinden itibaren herhangi bir işlem yapamayacaklarını vurgulayan Şapçı, belge almaya hak kazananları tebrik ederek sözü Onur Yılmaz’a bıraktı.

Belge almaya hak kazananları kutlayarak sözlerine başlayan Yılmaz, şunları söyledi: “Taşınmaz ticaretinde seviye 4 ve 5’te alım, satım ve kiralamada bu belge geçerli olacaktır. Ticaret İl Müdürlüğünden alınacak taşınmaz ticareti yetki belgesi kapsamında mesleklerinizi icra edebileceksiniz.”

Kursa 22 kişinin başvurduğu ancak sınavlarda 15 kişinin belge almaya hak kazandığı belirtildi.

Belge töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ