Reklam
Reklam

SPOR ZAMANI’NDA KEŞANSPOR KONUŞULDU

SPOR ZAMANI’NDA KEŞANSPOR KONUŞULDU
  • 04.11.2019
Reklam

Keşan FM’de gazeteci Erdoğan Demir tarafından hazırlanan ve Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin‘in konuk olarak katıldığı Spor Zamanı programına telefon bağlantısı ile katılan A Spor ATV  Spor Müdürü, Fot Maç Gazetesi Spor Yazarı  Keşanlı hemşehrimiz Serkan Korkmaz, Trakya Futbolu ve Keşanspor’un yeniden faaliyete geçmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Korkmaz, Demir‘in “Trakya futboluna nasıl bakıyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı: “Yani artık çok bakamıyoruz. Çok fazla bir hareketlilik yok. Açıkçası Türkiye Ziraat Kuğası’nda Türkiye’nin dört bir yanından yayın yaptık. Ülkenin her bölgesinden maçlar yayınlıyoruz. Trakya bölgesinden Edirnespor’un bir maçını yayınladık. Trakya futbolunda bir hayli gerileme var. Bizim çocukluk yıllarımızda çok iyi takımlar vardı. Futbol kültürü vardı. Her şeyden önce günümüzdeki Süper Lig anlamında Trakya kökenli birçok oyuncu vardı. Trakya’nın hemen komşusu olan Çanakkale yıllarca Süper Lig’de var oldu. Futbol kültürüne de hem teknik adamlar hem futbolcular kazandırdı.Ama nedense gen avantajı bir hayli yüksek olan ve pek çok eminim Mesut Özil barındıran o topraklarda  sağlıklı bir futbol faaliyeti uzun süredir yürütülmüyor. Ben Keşanspor’un yeniden hayata geçmesine ve bir yönetime kavuşup faaliyet göstermesine çok sevindim. Gerçekten heyecan verici bir gelişme. Ülkemiz 2000 yılından sonra birçok spor tesisleri kazandı. Futbol Trakya’da da en sevilen spor. Ben çok kısa bir sürede, tabi ki bu kısa süreler spor yönetimlerinde ve spor planlamalarında 10’ar yıllık dilimler  kısa sürede çok önemli gelişmeler kaydedilebileceğini, sadece futbolda değil çeşitli branşlarda milli sporcular yetiştirilebileceğine inanıyorum. Keşanspor’u da yeniden başarılar diliyorum. Hakikaten Keşan ilçesinin de böyle bir heyecana ihtiyacı var. Keşan’ın adının spor arenası ile de duyurulmasına bu kadar önemli bir yerin bence ihtiyacı var. Bölgemizde yetişen Doğan Seyfi’yi de rahmetle anıyorum. Balkanların biliyorsunuz ki spora inanılmaz bir yatkınlığı var. Avrupa kıtasında böyle önemli bir çeşitliliği ve bu sayıda çocuğu barındıran, spora meraklı çocuğu profesyonel futbolcu olmaya teşvik edemedik. Bunlar artık kulüpler bazında oluyor. Siz ne kadar federasyondan beklerseniz bekleyin yöre insanının yerel yönetimlerin bu konuya eğilmesi kaynak aktarması ve  ilgilenmesi gerekiyor. Bu yapılanma tamamen kulüpler üzerinde olabilir. Amatör kulüpler, profesyonel kulüpler buna önem vermeli. O yüzden Keşanspor Kulübü’nün yeniden küllerinden doğması desem tahmin ediyorum siz de katılırsınız. Keşanspor’un yeniden var olması heyecan verici. Ben de çok mutlu oldum. Bizler de Keşanspor’a her türlü desteği vermeye hazırız. Burada yerel yönetim , yörenin iş adamları, önde gelenleri, kanaat önderleri herkesin taşın altına elini koyması lazımdır. İl, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl,İlçe Spor Müdürleri de bu işlere önem vermelidir. Yerel yönetimlerin ve firmaların destekleri ile çok kısa zamanda çok önemli işler başarılabilir. Biz de müthiş bir çocuk nüfusu var. Bu ülkenin 22 milyon bireyine çocuk diyebiliyoruz. Trakya da pek çok spora yatkın çocuğumuz spor yapmak için kendilerine imkan yaratılmasını bekliyor.” 

Korkmaz, Demir‘in “Trakya’dan hiç bir kulüp başkanı veya yöneticisi size Serkan Bey, Serkan Korkmaz bu işler de bize bir katkınız olabilir mi? Bize neler tavsiye edersiniz? Sizden hiç destek istediler mi?” şeklindeki sorusunu da şöyle cevapladı: “İşler yolunda giderken zaten kimse aramıyor. Çok değişik insan profilleri birbirleriyle birden yakınlaşıveriyor. Bütün kulüpler için geçerli bu sadece Trakya kulüpleri için değil. İşler çok zora girdiğinde bizim gibi insanların kapısı çalınıyor. Karşılıksız sadece topluma karşı borcunu ödemek isteyen  duyarlı sorumluluk sahibi bireyler bize ulaşıyor. Ama işler yolunda giderken daha başka insanlarla yakınlaşıyorlar.”

Serkan Korkmaz, Nehir Gergin‘e de görevinde başarı dileyerek, gerek Keşanspor’a gerek Trakya sporuna elinden ne gelirse destek olmaya hazır olduğunu da belirtti.

Gergin ayrıca Serkan Korkmaz‘ı Keşanspor’un 60. yılı nedeniyle düzenlemeyi düşündükleri geceye de müsait olduğu takdirde davet ederek, kendisini bir hemşehri olarak Keşan’da konuk etmekten büyük mutluluk duyacaklarını belirtti.

Nehir Gergin programda ayrıca, Mehmet Hardal ve Fatih Anlar ile yeni sezon için anlaştıklarını da dile getirerek, Keşanspor Yönetimi olarak hedeflerini anlattı.

Korkmaz da müsait olması halinde seve seve bu etkinliğe katılmak ve Keşansporlularla bir araya gelmek istediğini belirtti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ