Reklam
Reklam

SU ÜCRETLERİNE % 40 ZAM YAPILDI

SU ÜCRETLERİNE % 40 ZAM YAPILDI
  • 29.03.2022
Reklam

Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağan genel kurul toplantısı, bugün gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda yapılan genel kurul, saat 10.15 sıralarında başladı.

Divan Başkanlığını Birlik Başkanı ve Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın yaptığı genel kurulda, divan katipliğine de Yayla Köyü Muhtarı Emine Arıcan ile Çelebi Köyü Muhtarı Ayşe Sever Divan getirildi.

Genel kurul öncesi Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit ve TREDAŞ yetkilisi tarafından camilerdeki aydınlatma ve ısıtma/soğutma sayaçlarının ayrılması konusunda bilgilendirmede bulundu.

Toplantının açış konuşmasını yapan Başkan Cemalettin Yılmaz, birlik paylarını yatırmayan muhtarları uyardı.

Daha sonra gelir-gider bütçesini okuyan Birlik Müdürü Bülent Sorut, su satışlarından elde edilen gelirin 524 bin 27 TL giderin de 554 bin 800 TL gider olduğu söyledi.

Toplantının devamında su ücretlerine zam yapılması konusu görüşüldü.

SU ÜCRETLERİNE %40 ZAM YAPILDI

Bülent Sorut, maliyetlerin büyük oranda arttığını vurgulayarak su ücretlerine %40 zam yapılmasını talep etti ve talep oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile devam etti.

Konuşma için söz alan Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, başkanlığını Edirne Valisi Ekrem Canalp’in yaptığı Edirne’deki birlik payının binde 1 olduğunu hatırlatarak, bu rakamın Keşan’da neden yüzde 1 olduğunu sordu.

Bu sırada araya giren Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz da “%45 açığımız var bunu neyle karşılayacağız. Esetçe Grubu gibi olmasını istiyorsanız birliğin, %1 yaparız. Gelir gider arasındaki açık nasıl kapanacak.” dedi.

Konuşmasının devamında Çelebi köyüne yaşlılar için 1 yıldan beri oturma yeri istediklerini ve halen gelmediğine kayıt düşen Abdullah Kemik, “Bunu getiremeyeceksek burada toplanmamızın bir anlamı yok.” dedi.

Birlik Müdürü Bülent Sorut’un çöp paralarının toplanması konusunda aksamalar yaşandığını dile getirerek, “Bu paralar muhtarlarımızın gayreti olmadığı için toplayamıyoruz.” dedi.

Kaymakam Cemalettin Yılmaz da “Biz bu listeyi resmi yazıyla istedik. Göndermeyen arkadaşlarımız var. Göndermeyenler hakkında artık yasal işlem yapacağım. Yeter artık!” diye konuştu.

ENCÜMEN ÜYELİĞİ SEÇİMİ…

Yapılan konuşmaların ardından Birlik Encümen üyeliği için seçime gidildi.

Keşan KHGB Encümeni’ne İl Genel Meclisi üyelerinden Halil Bayazıt, İsmail Keleş ve Sezgin Gündoğdu, muhtarlardan da Orhaniye Köyü Muhtarı Hasan Demirbozan, Akçeşme Köyü Muhtarı Ali Nalbantlar ve Türkmen Köyü Muhtarı Hakkı Yilber aday oldu.

Yapılan gizli oylama ile encümene Halil Bayazıt (34 oy) ve Sezgin Gündoğdu (26 oy) ile Ali Nalbantlar (36 oy) ve Hasan Demirbozan (32 oy) seçildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ