Reklam
Reklam

TABELALAR ASILI ANCAK GÖREVLİ YOK!

TABELALAR ASILI ANCAK GÖREVLİ YOK!
  • 11.04.2022
Reklam

Anafartalar Caddesi’ndeki araç parkları esnafa olumsuz yansıyor. Cadde üzeride yapılan uzun süreli parklar nedeniyle esnaf, müşteri kaybına uğradığını öne sürüyor.

Cadde üzerinde başlatılan parkomat uygulamasının işlevini kaybetmesi nedeniyle de araç parklarının artması, esnafın malını dahi indirecek alan bulamamasına neden oluyor.

Cadde üzerinde parkomat ücretlerini belirten tarifelerin yazılı olduğu tabelalar asılı olmasına karşın, uygulamayı takip edecek görevli bulunmuyor.

Parkomat uygulaması başlaması ile birlikte cadde üzerinde araçların hareketli olduğunu ve sürekli parkların yaşanmadığını belirten esnaf, bu durumun da kendilerine olumlu yansıdığını belirtti. Ancak son dönemde parkomat görevlilerini göremediklerini ve bu nedenle de uzun süreli araç parklarının artması nedeniyle işlerinin düştüğünü belirten esnaf, “Bırakın caddeden aracıyla geçen bir müşterinin durup alışveriş yapabilmesini, dükkanımıza inecek mal için araç park edecek yer dahi bulamıyoruz. Esnafı rahatlatan bir uygulama başlatıldı ancak sonu getirilemedi. Uygulamanın sona erdiği belirtiliyor. Ancak caddedeki parkomat uygulamasının düzenli olarak devam etmesini istiyoruz. Zaten esnafın hali ortada. Cadde üzerinde yoğun araç parkları nedeniyle işimize de ket vuruluyor ve esnafa olumsuz yansıyor.” dedi.

Cadde esnafı, parkomat uygulamasının düzenli olarak devam ettirilmesi için ilgilileri göreve davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ