Reklam
Reklam

TACİRLER, TORBACILAR ÇAĞ ATLAMIŞ, SERVİSE MOTORİZE EKİPLERLE BAŞLAMIŞ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 14.09.2023

Çok büyük başarı değil mi, yolda şüphelenilen kişilerin üzerinde birkaç gram uyuşturucu madde ele geçirilmesi!.. Kimden şüphelenilip durdurulsa, üzerinde birkaç parça uyuşturucu madde ele geçiriliyor… Sonra ne oluyor? Uyuşturucu maddelere el konuluyor, şüpheliler hakkında tahkikat başlatılıyor, bu şüpheliler de ilk fırsatta yeniden bu uyuşturucu maddeyi elleriyle koymuş gibi temin ediyor!.. Kökü duruyor nasıl olsa!.. Kökler sağlamda, içiciler ortada!.. Tacirler parayı kırıyor, evlatlar zehirleniyor!.. Tacirler cirit atıyor, aileler yıkılıyor!.. Tacirler köşe oluyor, aileler çöküyor!.. Tacirlere yakalanamıyor, içiciler yakalanıyor!..

Yıllardır dile getirdim durdum… Bu zehirden arınmak için önce başlarının koparılması gerek diye… Küçük hesaplarla uyuşturucu bağımlılığının önüne geçemezsiniz… Bağımlıları tedavi edemezsiniz… Reşit oldukları anda olay bitiyor zaten… Aileler müdahale bile edemiyor… Kendi rızası ile tedaviyi reddediyor ve ailelerin eli kolu bağlanıyor… Evlatları gözlerinin önünde adım adım ölüme gidiyor… Onlar ölüme giderken, ailelerini de uçuruma sürüklüyor… Ocaklar yıkılıyor…

Ve… Tacirler, torbacılar aracılığı ile malı götürüyor!.. Keşan’da motorize ekipler başlamış uyuşturucu dağıtmaya!.. Polisin motosikletli timleri olur da, tacirlerin motosikletli kuryeleri olmaz mı?! Hem de marka poşetlerle götürüyorlarmış uyuşturucuları teslim noktalarına!.. Öyle yolda iki sallananı durdurup üstünden birkaç gram uyuşturucu yakalamayı marifet saymayın anlayacağınız(!), tacirler, torbacılar çağ atlamış, uyuşturucu servisine motosikletle başlamış!..

Diyeceğim o ki; ne zaman tacirlerin Keşan’a uyuşturucu sokmasına tamamen engel olacaksınız, hepsini birden kıstıracaksınız, bir daraağacı yapıp sallandıracaksınız, yıkılan aileleri de başına toplayıp, suratlarına tükürteceksiniz, o zaman ‘iş yapıyoruz’ deyip ortalıkta dolaşabilirsiniz!… Aksi halde yaptığınız işe ben tükürürüm!..

Saygılar benden tüm ilgililere, söylediklerimin dikkate alınması dileğiyle!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ