Reklam
Reklam

TECAVÜZE UĞRAYAN 14 YAŞINDAKİ ÇOCUKTAN NE BEKLİYORDUNUZ?!

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 07.02.2020

Millet olarak ne ara bu kadar gaddar olduk biz!.. Ne ara düşünmeden, altında yatan sebepleri araştırmadan hüküm vermeye başladık!.. Ne ara 14 yaşında bir çocuğu, doğurduğu çocuğu çöpe attığı için suçlamaya yeltendik!.. Adı üstünde çocuk işte… Yetiştirme Yurdu’ndan kaçıp, sığındı bir metruk evde tecavüze uğruyor!.. Tabi bunun bir de öncesi var… Neden yetiştirme yurdunda bu çocuk? Neden ailesinin yanında değil de, yetiştirme yurdunda? Neden bu yurttan kaçıp, metruk bir eve sığınmayı göze alıyor? Daha 14 yaşında… Bebeklerle oynaması çok normal, evcilik oynaması çok normal, hatta sokaklarda koşup oynaması gerekirken, o çocuk tecavüze uğruyor!.. Birileri o çocuğa kıyıyor!.. Birileri hayatı zaten cehennem olan o çocuğun hayatını daha da cehenneme çeviriyor!.. Kadersiz bir şekilde dünyaya gelen ve çöpe atılan o günahsız bebek kadar, 14 yaşındaki annesi de günahsız… Ne anlar ki o çocuk anne, annelik duygusundan… Nasıl idrak edebilir annelik duygusunu… Hele hele anne sevgisi hissetmemiş, yetimhanede büyüyen bir çocuktan nasıl annelik duygusu beklersiniz!..

Mantıklı olmasını ise hiç bekleyemeyiz… Her şeyden önce hayatını tehlikeye attığının bile farkında değil o çocuk… 14 yaşında ve evde, 16 yaşındaki ablası ile birlikte doğum gerçekleştiriyor… O anda kan kaybından ölebilir!.. Hiç düşündünüz mü 14 yaşında bir çocuğun evde başında ebe, doktor vs. olmadan doğum yaptığını!.. Doğum sancısı nedir, bir çocuk dünyaya nasıl gelir, o anda yaşadığı acı nedir biliyor musunuz? Bunu birçok anne bilirken, babaların çoğu da şahit olmuştur… Bir bebeğin dünyaya gelmesi en büyük mutlulukken, o dakikalarda çekilen acının da tarifi yoktur!.. İşte o nedenle, kendi hayatını hiçe saydığının farkında bile olmayan bir çocuğun, doğurduğu o çocuğu da çöpe bırakması masumiyetten başka bir şey değildir…

Bunları neden mi yazdım? Sitemizde yayımladığımız ve sosyal medya hesabımız Facebook üzerindeki paylaşımımızın ardından yapılan bazı yorumlardan ötürü…

O çöpe bırakılan zavallı bebek ne kadar masum ve günahsızsa, onu ölümü göze aldığının bilincinde olmadan doğurmaya mecbur kalan ve sonrasında korkusundan ve ne olduğunun farkında bile olmadan çöpe bırakan çocuk annesi de o kadar masum ve günahsızdır!..

O çocuk anneye kafa tutup, yakışmayan sözler edeceğinize; onu sahipsiz bırakan başta ailesi olmak üzere, bu hainliği kim yapıp o çocuğa kıydıysa ve çocuklara kıymalarına çanak tutarak; ‘9 yaşında evlenmek caizdir’ diyenlere saydırın!.. Öyle bir saydırın ki, sokakta gezecek yüzleri olmasın!.. Öyle bir saydırın ki, bir daha ağızlarını açamasın!.. Öyle bir saydırın ki, ne bu dünyada ne de öbür dünyada yatacak yer bulamasın!..

Saygılarımla…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ