Reklam
Reklam

TEKİRDAĞ’A GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI UYGULANMAYA BAŞLANDI

TEKİRDAĞ’A GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI UYGULANMAYA BAŞLANDI
  • 04.04.2020
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın corona virüs önlemleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışların tamamen yasaklandığını açıklamasının ardından Tekirdağ’da yasak gece yarısından itibaren uygulanmaya başlandı.
Corona virüs tedbirleri kapsamında Tekirdağ’a dün gece saat 00.00’dan itibaren özel araçlarla  giriş-çıkış yasağı uygulanmaya başladı.

Tekirdağ’ın en önemli giriş noktası olan İstanbul yönündeki Marmara Ereğlisi ilçesi girişi ile Edirne, Çanakkale yönündeki Malkara ilçesi girişlerinde oluşturulan uygulama noktasında görevli güvenlik görevlileri saat 00.00’a kadar il dışından seyahat izin belgesi olan ve ikametgah adresi Tekirdağ olan sürücülerin kente girişine izin verdi. Saat 00.00’dan sonra araçların kente giriş ve çıkışlarına izin verilmedi.
Tekirdağ’a girmek için yasak başlamadan önce gelen vatandaşlara, sağlık ekipleri tarafından ateş ölçümü yapıldı. Gerekli prosedürleri yerine getirenlerin geçişine izin verilirken, getirmeyenler ise geri çevrildi.


Malkara’da kurulan uygulama noktasında bazı vatandaşlar, corona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararların yerinde olduğunu belirterek, kararlara uyacaklarını dile getirdi.

Bazı sürücüler ise alınan karardan haberleri olmadığını ifade ederek, ilk kez güvenlik güçlerinden duyduklarını dile getirdi.

Yasaktan haberi olmayan sürücüleri, alınan kararı güvenlik ekipleri anlattı.

Öte yandan, giriş-çıkış yasağı olan 30 büyükşehir ve bir ilin isimleri şöyle:

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli,
Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa,
Tekirdağ, Trabzon, Van
ve Zonguldak. (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ