Reklam
Reklam

“TELEFONLARINIZ, MESAJLARINIZ BANA GÜÇ VERDİ”

“TELEFONLARINIZ, MESAJLARINIZ BANA GÜÇ VERDİ”
  • 26.07.2021
Reklam

Kurban Bayramı öncesinde COVID-19 testi pozitif çıkan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 25 Temmuz 2021 Pazar günü sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Helvacıoğlu, Facebook hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında şunları ifade etti: “Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Şahsım, ailem ve belediyem adına her birinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bugün Pazar ve sizlerle olmak istedim. Sizleri özledim. Sizlerden ayrı bir bayram geçirdim. Ancak sizlere şahsım adına güzel haberlerim var. Sağlığımın çok iyi olduğunu ve istirahatimin de devam ettiğini söyleyebilirim. Benim için çok zor olan bir zorunlu tatil süreci yaşıyorum.

Sevgili hemşehrilerim; şunu ifade etmek istiyorum. Aşıların faydasını gördüm. Merak ettiniz bana da sordunuz. 2 Çin aşısı 1 tane de BioNTech vuruldum. BioNTech vurulduktan 20 gün sonra ekibimle beraber koronavirüse bulaştık. Ekibim oldu, şu anda Gökhan kardeşimiz, Ali Osman, Emre, Aydın biz ekip olarak virüs geçirdik. Gökhan ve ben hastenede yattık, 4’ümüz de evlerinde geçiriyor. Ama şunu belirtmek istiyorum ki; aşının faydasını gördüm.”

“AŞILARINIZI MUTLAKA OLUN”

Vaka artışlarının hızlı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Helvacıoğlu, Çözüm aşı, tek çare aşı demek istiyorum. Aşı ağır vakaları ve ölümcül tabloyu önlüyor. Nedense aşı karşıtları oluşmuş anlaşılır gibi değil. Aşı olmak hasta olmayı, ağır hasta olmayı engelliyor. Aşılanmaya güzel başladık ama aşılamada düşüş olduğunu görüyoruz. Keşan’da da 100.000’i geçen bir aşı olma ortalaması var. Tabii ki doz şeklinde, bu yeterli değil ne yazık ki. Aşı günü gelen hemşehrilerime sesleniyorum; aşı istasyonlarımız hastanelerimiz açık lütfen gidip aşınızı olunuz. Şahsım olarak herkese tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

“EKİBİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ekonomimizi, esnafımızı işlerimizi düşüneceksek, bir daha kapanmak istemiyorsak, okullarımızın açılmasını istiyorsak, çözüm aşı, tek çare aşı, herkesin aşı olmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Ben evde istirahatte olmama rağmen; başkan vekilim, başkan yardımcılarım tüm ilgili ekipler ve belediye personelimiz müthiş çalışıyorlar. Müjdeli bir haberimiz var; bayramda Erikli Sahili’mize suyu getirdik. Mücavir alanlarımız dahil Keşan merkezde bayram yoğunluğu yaşadık. Bayram yoğunluğuna rağmen ekiplerimizin seferberliği ile düzenli, disiplinli ve sorunsuz günler geçirdik.”

“TELEFONLARINIZ MESAJLARINIZ BANA GÜÇ VERDİ”

Helvacıoğlu, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Bayram boyunca sizlerden uzak kaldım ama telefonlarınız, sosyal medyadan yazdıklarınız ve mesajlarınız ile bana moral ve güç verdiniz. Sevilmek çok güzel bende her birinizi çok seviyorum.

Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere; bu süreçte destek olan halimi hatırımı soran herkese minnettarım. Bu kısa ayrılıkta keşan’ımızı ve sizleri ne kadar çok sevdiğimi daha da anladım. Hepinizden allah razı olsun. Allah sizlere sağlık ve sıhhatli günler nasip etsin. Her birinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. sağ olun var olun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ