Reklam
Reklam

TEMİZ KEŞAN’DAN HELVACIOĞLU’NA CEVAP: “GÖRÜŞME TALEBİMİZ 1,5 AY KARŞILIK BULMADI”

TEMİZ KEŞAN’DAN HELVACIOĞLU’NA CEVAP: “GÖRÜŞME TALEBİMİZ 1,5 AY KARŞILIK BULMADI”
  • 09.04.2020
Reklam

Temiz Keşan Dernek yönetimi tarafından, dün, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun sitemine karşılık verildi.

Helvacıoğlu dün basınla bir araya geldiğinde yaptığı açıklamada, ülkenin ve dolayısı ile Keşan’ın da geçtiği bu zor süreçte birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğine dikkat çekerek, “Siyasilerimizden derneklerimize kadar neredesiniz? Nerede SARDOS ve DOÇEK? Nerede Temiz Keşan? Nerede diğer kurumlar? Bir araya gelip liderler olarak Keşan’ı birlikte yönetmeliyiz. Belediyede bir kurul oluşturup Kaymakamlığımız kontrolünde çalışmalıyız. Biraz fazla kaybolduk. Keşan şu anda sadece belediye önderliğinde koşturuyor. Keşan sadece belediyenin değil. Kara günü ve iyi günü dernek ve STK’lar iyi ayırt etmeli. Keşan’ın bazı yöneticileri son durumda sınıfta kalıyor. Keşan sadece belediye ve kaymakamlıktan ibaret değil. Kurtuluş Savaşı gibi milli bir mücadele veriyoruz. Bazı muhtarlarımız da sınıfta kalıyor. Yoklar ortada. Birbirimize yardım etmeliyiz.” demişti.

Bu açıklamanın ardından Temiz Keşan Derneğinden de cevap olarak şu açıkama yapıldı: Saygıdeğer vatandaşlarımız, ülkemizin ve Dünya’nın yaşadığı bu zor süreç devam ederken 8 Nisan Çarşamba günü Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun yapmış olduğu basın açıklamasında ‘Temiz Keşan Derneği nerede? Neredeler?’ eleştirilerine cevaben halkımızı bilgilendirmek ve kendimizi doğru ifade edebilmek adına bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Temiz Keşan Derneği olarak bizler, Türkiye’de görülen ilk corona virüsü vakasının hemen akabinde Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile görüşmek adına randevu talep ettik. Gerek başkanımızın gerekse bizlerin yoğunluğundan ötürü yaklaşık 1,5 ay görüşme talebimiz karşılık bulmamıştır. Bizler de bu süreçte salgını en az tahribatla atlatabilmek ve milletimize yardımcı olabilmek adına yapabileceğimiz projeler ve destekler için hızlıca bir eylem planı oluşturduk. Denetim Kurulu Başkanımız ve aynı zamanda Derneğimizin Çevre Mühendisi Sayın Serbay Aksu hem çalıştığı kurumu hem de derneğimizi temsilen Kaymakamlığın kurmuş olduğu Vefa ekibinde yer alarak sahada aktif bir biçimde çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca almayı planladığımız önlemlerden biri olarak; öncelikle Yönetim ve Denetim Kurulu olarak bizler ve üyelerimizin öncülüğünde Keşan halkının da katılımı ile ayni ve maddi bir bağış kampanyası başlatmayı hedeflemiştik. Lakin ülkemizde yapılan bağış kampanyalarının önünün kesilmeye başlanmasıyla maalesef bu yöntemi şimdilik beklemeye almış durumdayız.

Yine Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun açıklamasının hemen akabinde projelerimizi paylaşmak ve yardımcı olabilmek adına hızlıca bir toplantı planlayarak halkımız için neler yapabileceğimiz konusunda görüşme sağladık. Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin de iş birliği ile bu coronavirüs pandemisinin en az hasarla son bulması temennisiyle Temiz Keşan Derneği olarak tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının sorunsuz karşılanması için ekiplerimizle birlikte sahada olacağımızı kıymetli vatandaşlarımız ve kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Son olarak söylemek isterim ki; Saros Sahillerinin MUÇEV’e kiralanması adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığına vermiş olduğumuz bilgi edinme dilekçemize yasal sürede cevap verilmemiştir. Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Derneğimizin avukatları, bir üst mahkemeye vereceğimiz dilekçe ile ilgili olarak hazırlıklarını bitirmek üzereler. Halkımızın canı pahasına uğraştığı bu pandemi sürecinde MUÇEV konusunu dile getirmiyor olsak da Temiz Keşan Derneği olarak bizler, sürecin yakın ve sıkı takipçisi olarak davamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün de söylemiş olduğu, ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.’ sözünün ışında Kıymetli Keşan Halkının gönlü ferah, yüreği aydınlık olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ