Reklam
Reklam

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ PAZARYERİNDEN BAŞLADI

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ PAZARYERİNDEN BAŞLADI
  • 14.09.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından, 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle, Keşan ve Saros’da gerçekleşecek Temizlik Seferberliği, bugün Keşan’da pazaryerinden başladı.

PAZARYERİ TEMİZLİĞİ

Saat 10.30’da Keşan pazaryerinde Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman, esnafa çöp poşeti dağıtarak, esnafın çöplerini bu poşetlerde toplamalarını ve Temiz bir Keşan için katkısının bulunmasını istedi.

Temizlik Seferberliği nedeniyle ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi, Kaymakamlığımız ve esnaf odaları olarak 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle biz bugün pazaryerimizde, yarın TOKİ 700 Evler de ve 16 Eylül 2019 Pazartesi günü de Yayla ve Erikli’ de 3 günlük bir organizasyon planladık. Bütün kurumlarla işbirliği çerçevesinde bu organizasyonda, bugün kampanyamıza pazaryerimizden başladık. Bütün pazaryerimizdeki esnafımıza bugün birer poşet ve bilgilendirme afişi dağıtıyoruz. Bugün önemini kendilerine anlatmaya çalışıyoruz. Keşan’ın da temiz olmasını, Keşan’ın da çevreci olmasını, akşam olunca pazaryerinin tertemiz olmasını sağlayan bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Helvacıoğlu’ndan sonra konuşan Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman da şunları söyledi: “15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle düzenlenen bu kampanyaya destek olmak amacıyla odalar olarak esnafımızı gezip ziyaret ediyoruz ve çöp toplama alışkanlığını kazandırmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle sayın kaymakamıma ve belediye başkanıma teşekkür ediyorum.”

Kocaman’dan sonra konuşan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de öncelikle kampanyaya katılanlara teşekkür ederek, “Bu kampanya 3 gün sürecek. 15 ve 16 Eylül’de de devam edecek. Bugün hem esnafımıza hem vatandaşımıza çöp bilincini anlatmak ve dikkat çekmek için sembolik de olsa bir faaliyet yapmak ve çöp görünce insanların rahatsız olmasını sağlayabilirsek kimse çöp atmaz diye inanıyorum. Nasıl evimize çöp atmıyorsak sokağa da atmamalıyız. Yabancı ülkelere gidince görüyoruz, sokaklar tertemiz. Herkes daha dikkatli olarak çöpünü düzenli olarak çöpe atarsa bu alışkanlığı arttırabilirsek daha temiz bir Keşan’da ve ülkede yaşayabiliriz. Ben de bu kampanyamız nedeniyle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

700 EVLER TOKİ

Yarın (15 Eylül 2019 Pazar) da 15.00-16.00 saatleri arasında 700 Evler TOKİ Konutları çevresinde çocukların ve ailelerin katılacağı bir temizlik kampanyası gerçekleştirilecek.

SAROS SENEYE DE TEMİZ KALSIN

16 Eylül 2019 Pazartesi günü ise Saros Seneye de Temiz Kalsın “Temizlik ve Farkındalık Etkinliği” gerçekleştirilecek.

Saat 10.00’da Yayla Sahili ve saat 13.00’da Erikli Sahili’nde gerçekleşecek etkinliğe Keşan Lisesi öğrencileri, DOÇEK ve SARDOS’da destek verecek.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak düzenleyecekleri Temizlik Seferberliğine tüm Keşanlıları ve bölge halkını da davet ederek, “İlçemizi ve sahillerimizi temiz tutmak için düzenlediğimiz be etkinlikleri çok önemli. Bu etkinliklere tüm halkımızın da katılarak yanımızda olmasını bekliyoruz.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ