Reklam
Reklam

TERCİH YAPAN 172 ÖĞRENCİDEN, 27’Sİ OKULA DAHİL EDİLDİ

TERCİH YAPAN 172 ÖĞRENCİDEN, 27’Sİ OKULA DAHİL EDİLDİ
  • 18.09.2023
Reklam

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan TB (Keşan Ticaret Borsası) ve Keşan İlçe Milli Eğitim ile birlikte hayata geçirilen TOBB Proje Okulu Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11 Eylül 2023 Pazartesi günü yeni yıl için eğitim – öğretime başladı.

Keşan TSO tarafından yeni yılda Keşan MTAL’de uygulanacak; teorik ve uygulama eğitimler, bölümler, eğitim sistemi ve okul bünyesine yeni kazandırılan makineler hakkında bilgiler verilirken 2023 – 2024 yılı için başvuru yapan öğrenci sayıları ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

İNCE: “172 TERCİHTEN, 27 ÖĞRENCİMİZİ SINAVLA OKULUMUZ BÜNYESİNE DAHİL ETTİK”

Başlayan 2023 – 2024 eğitim – öğretim yılı için açıklamalarda bulunan Keşan TSO Meclis Üyesi Ender İnce şunları söyledi: “MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) ile TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve TOBB ETÜ (TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi) arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ ile 2021 yılında Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz TOBB Proje Okulu oldu. Keşan TB ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle oluşturduğumuz işbirliği ile bölgede mesleki eğitimin gelişmesi için çalışmalar sürdürdük. Keşan TSO olarak okulumuzu hayata geçirdiğimizden itibaren; metal, motor, makine, elektrik – elektronik, bilişim, mobilya ve tarım bölümleri ile ilgili birçok alanda proje gerçekleştirdik. Şuanda faaliyetleri devam eden ‘Trakya Metal ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezi’ ve ‘Gençlerle Birlikte Güvenli Geleceğe Yürüyoruz’ projelerimiz ile okulda yer alan bölümlerimize son teknoloji ile geliştirilen güncel makineler ve ekipmanlar kazandırdık. Böylelikle uygulanan eğitimlerin niteliğini, kalitesini ve kalıcılığının arttırmasını hedefliyoruz. TOBB Proje Okulumuz Keşan MTAL 2021 yılından itibaren her yıl öğrencileri ile genişlemeye devam ediyor. 2022 yılında 132 öğrencimiz okulumuzu tercih ederken, bu sene 2023 yılında 172 öğrencimiz okulumuzu tercih etti. Bu 172 öğrenci içerisinde de 27 öğrencimiz okulumuza sınavla yerleşti. Mesleki eğitimin gelişmesi ve teşvik edilmesi için yaptığımız projeler ile okulumuza ve bölgemize fayda sağlamaya devam ediyoruz.” dedi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ