Reklam
Reklam

TIR’IN İÇİNDE HAŞNE FİŞNE!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 30.05.2019

Hem de mübarek Ramazan gününde!.. Hadi kuldan çekinmezler de Allah’tan da mı korkmuyorlar ne!… E bu kadar denetimsizlik olursa, çevirecekler Keşan’ı yakında seyyar kerhaneye!..

Abartı yok… Yalan yok… İftira yok… Gözümüzle gördüğümüz, yazmak ile yazmamak arasında kaldığımız, ancak yazmazsak daha kötü sonuçlar doğurabileceğine inandığımız bir durum var…

Büyük Cami Mahallesi’nde seyir halindeyiz… Park halinde olan bir TIR’ın önünde ticari taksi yan kırmış… Aklınıza ne gelir… ‘TIR şoförünün karnı açıktı, yemek siparişini de taksici getirdi…’ Aynen işte biz de ilk önce, sizin düşündüğünüz gibi düşündük görünce… Ancak tam bunu dillendirirken aramızda, TIR’da hareketlilik gözlemledik bir anda!.. Şoför mahallinde bir erkek, yanında da bir kadın… Eller kollar havaya kalkınca merak ettik!.. Gördüğümüz şey karşısında irkildik!.. Meğer TIR şoförünün canı yemek değil, başka şey çekmiş!..

Çok eveleyip gevelemeden hemen uyarıya geçeceğim… Bizim ilgilileri dikkate yönlendireceği… Evet sayın yetkililer… Bu yazdıklarımızı gözümüzle gördük ve oldukça endişelendik… Mahalle arasında ve Keşan’ın hareketli noktalarındaki TIR parklarını bir an önce sonlandırmanız gerekiyor… Çünkü artık metruk evler yerine TIR’lar kullanılıyor!.. Yollarda fuhuş için bekleyen kadınlar, ticari taksilerle TIR’lara taşınıyor!.. TIR’ların şoför mahalli alenen fuhuş için kullanılıyor!.. Tabi ki sözümüz meclisten dışarı, hepsi için geçerli değil ama önlem alınmazsa leke olur tamamına… TIR’ların parklarını alın Keşan dışına… Bugün bizim denk geldiğimiz olay, yarın bir çocuğun gözü önünde yaşanırsa… ‘Çok demokratik bir ilçede yaşıyoruz, hangi engelli koysak aşılıyoruz!’ mu diyecekseniz söyleyin bana!..

Bu arada… Artık ilçemizde bu tür çirkinliklerin yaşanmasını istemiyor, ilgililerini göreve çağırıyor, görevini layığı ile yapamayanları da istifaya davet ediyoruz!..

Saygılarımla…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ