Reklam
Reklam

TOPLANTIDA, BAŞLATILAN VE TAMAMLANAN ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

TOPLANTIDA, BAŞLATILAN VE TAMAMLANAN ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ
  • 16.11.2023
Reklam

Edirne Valisi Yunus Sezer, bugün Çamlıca köyünde, Keşan’a bağlı köylerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Çamlıca Düğün Salonu’nda saat 10.30’da gerçekleşen toplantıya; Vali Sezer ve köy muhtarlarının yanı sıra, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve daire amirleri katıldı.

Toplantıda, Edirne Valisi Yunus Sezer’in geçtiğimiz ay Keşan’da yaptığı toplantıda gündeme gelen konular ile ilgili başlatılan ve tamamlanan çalışmalar değerlendirildi.

Vatandaşa yapılacak hizmetler için kurum ayrımı yapmadıklarını, bütün kaynakları ortak kullanarak tüm kurumlarımızın ortak bir çalışma içerisinde olmasının faydasını ve bereketini yaşadıklarını belirten Vali Sezer, “Sıcak asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene 25 km’lik bir yolu hava şartları iyi olduğu takdirde bitireceğiz. Seneye de 150 km’lik bir sıcak asfalt yapacağız. Hedefimiz, başta grup yolları olmak üzere, 3 sene içerisinde bütün köylerimize sıcak asfalt yol yapmak. Artık sathi kaplama yolu bir kenara bırakmak istiyoruz.15-20 yıl dayanabilecek son derece kaliteli yolları vatandaşlarımıza bir eser olarak bırakmak istiyoruz.” dedi.

Toplantıda Vali Sezer, 100 adet çöp konteyneri köylere dağıtıldığının; Mecidiye Köyü Çeltik Barajına arıtma sistemi kurularak su takviyesi yapılması işinin tamamlandığının; Orhaniye İlköğretim Okulu ve Keşan’a gelen öğrenciler için yolcu durakları yapım işi tamamlandığının; Karacaali köyü gölet ihtiyacının çözüme kavuşturulduğunun; Karacaali Köyü kanalizasyon sisteminin ana hat bağlantısındaki sorunun çözüldüğünün; Çelebi köyü kanalizasyon çalışmaların ve foseptik çukuru işi tamamlandığının bilgisini verdi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, ilçe programı kapsamında yaptığı muhtarlar buluşmasının ardından Beyendik ve Yenimuhacir Belde Belediye Başkanlarını ziyaret ederek, sunulan hizmet ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ