Reklam
Reklam

TOPRAĞIN BEREKETİ ÇARŞIYA SERPİLDİ

TOPRAĞIN BEREKETİ ÇARŞIYA SERPİLDİ
  • 11.06.2019
Reklam

Keşan Ticaret Borsası’nda dün ilk arpa ürününün sembolik satışı yapıldı.

Saat 11.00 sıralarında başlayan sembolik salon satışında yapılan açık artırmada Keşanlı üretici Yusuf Uzdilli tarafından getirilen ilk arpa ürünü, kilogramı 1,65 TL’den Erman Tarım Ürünleri ve Gübre Alım Satımı San. Ve Tic. Ltd. Şti. adına Erman Yörük tarafından alındı.

Salon satışına; AK Parti Edirne Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Sözcüsü Fatma Aksal, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sedat Yokuç, S.S. 285 Sayılı Yalpı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Mehmet Ali Başak ile oda ve borsaların bazı meclis ve yönetim kurulu üyeleri, daire amirleri ve tüccarlar katıldı.

Konuşmaların ardından Keşan Ticaret Borsası tarafından üretici Yusuf Uzdilli’ye plaket ve 50 litrelik mazot fişi, Keşan Ziraat Odası adına da çeyrek altın hediye edildi.

TOPRAĞIN BEREKETİ ÇARŞIYA SERPİLDİ

Keşan Ticaret Borsasında gerçekleştirilen salon satışının ardından yılın ilk arpa ürünü, Borsa personeli tarafından, davul zurna eşliğinde, bereket getirmesi dileğiyle, esnafın dükkanına ve yollara atıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ