Reklam
Reklam

TRAFİĞİ DÜZENLEDİLER, BÜTÜN GÜZARGAHLARI FİRST LADY’YE KİLİTLEDİLER!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 16.06.2019

İnsanın aklına ister istemez böyle bir kurt düşüyor!.. Doluya koyuyorsun olmuyor, boşa koyuyorsun dolmuyor!..

Evet sevgili hemşehrilerim, saygıdeğer sürücüler… Keşan’da yeni düzenlenen trafik güzergahını şöyle bir anımsayalım… Anafartalar Caddesi’nden gelip, Kurtuluş Caddesi’ne gitmek isteyen bir sürücü, Tekel Meydanı’ndaki trafiği rahatlatmak adına(!), Hastane Caddesi’nde giriyor ve Paşayiğit Caddesi’nden devamla Önder Caddesi’ne ya da arka sokaklardan Kurtuluş Caddesi’ne gidiyor… Yine Hastane Caddesi’nden gelen bir sürücü, Paşayiğit Caddesi’nden geçiyor, ya Önder Caddesi’ne çıkıp gideceği istikamete doğru ilerliyor ya da yine dolana dolana kendine bir güzergah buluyor!.. Ancak şu var ki, delinatör dedikleri şu turuncu kazıklar(!) bütün sürücüleri Paşayiğit Caddesi’ne (Özcan Mimarlık önüne) yönlendiriyor!..

Bu güzergahı belirlerken nasıl bir mantıkla hareket edildi, neyin hesabı yapıldı, kimler önayak oldu, fikir kimden çıktı, gerçekten trafiğin düzenleneceğine inanarak mı yapıldı bilmem ama, gözlemlediğim şu ki, bütün sürücüler Paşayiğit Caddesi’nden geçiyor, Şengül Hanıma (Özcan) selam verip(!) yoluna öyle devam ediyor!.. Planlanan böyle bir güzergah sonucu da insanın aklına başka bir şey gelmiyor!..

Ne diyelim… Sırf Tekel Meydanı’nın rahatlaması için, böyle bir güzergah belirleyenlere Allah akıl fikir versin!.. Keşan’ın yolları zaten turuncudan gark etmişti, bir de üstüne tuz biber ekildi!.. Kavşaklar bile turuncuya bezendi!..

Kurulları uygulatıp, araç parklarını ortadan kaldırmak ve sinyalizasyon sistemini hayata geçirmek yerine, böyle ilkel ve saçma sapan bir güzergah belirleyenleri tebrik ediyor; en kısa sürede plaketle ödüllendirilmelerini diliyorum!.. Plaketleri de güzergahın kahramanı versin lütfen!..

Saygılarımla…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ