Reklam
Reklam

TUHAFİYECİLERİN ‘YUNANCA DİL KURSU’ BAŞLADI

TUHAFİYECİLERİN ‘YUNANCA DİL KURSU’ BAŞLADI
  • 16.01.2020
Reklam

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası yönetiminin düzenlediği “Yunanca Kursu”, başladı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda verilen kursun başlaması nedeniyle, saat 19.00’da açılış programı düzenlendi.

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası üyesi Çisem Yalçın’ın sunumunda gerçekleşen programın açış konuşmasını Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman yaptı.

Kursun hayırlı olması dileğinde bulunan Kocaman, şunları söyledi: “Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası yönetimi olarak, üyelerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bilindiği üzere kur farkından dolayı, Yunanistan’dan özellikle ilçemize çok sayıda misafir geliyor. Misafirleri en iyi şekilde ağırlamak ve onlarla iyi bir iletişimi kurabilmek isteyen üyelerimizden, Yunanca dil kursu talebi geldi. Oda yönetimi olarak talebi, birlik başkanımıza ilettik. Birliğimizin de desteği ile programımızı hazırladık. Sayın Valimiz Ekrem Canalp’ın, katkısı ve himayesinde Trakya Üniversitesi’nin çalışması ile kursumuzu açtık. Başta Valimiz Ekrem Canalp, Birlik Başkanımız Kemal Cingöz ve Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Daha sonra konuşma yapan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf da ticarette yabancı dilin öneminden bahsederek, hayırlı olmasını diledi ve kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin ise yaptığı konuşmada Keşan Belediyesi olarak bu tür organizasyonları her zaman desteklediklerini ifade ederek, kursun düzenlenmesi nedeniyle oda yönetimini kutladı.

Gergin, şöyle devam etti: “Keşan’ın bölgede, ticaretteki varlığını sürdürebilmesi için esnafımıza çok büyük anlamda bir iş düşüyor. Bu anlamda cumartesi günü kurulan halk pazarı esnafımız için çok önemlidir. Günün ticari koşullarında dezavantajları olsa da avantajları vardır. Esnafımızdaki bu avantaj da müşterisiyle birebir iletişim kurmasıdır. ‘Hoş geldiniz, merhaba, yine bekleriz, tekrar görüşürüz’ diyebilen ve bu sıcaklıktan ötürü de müşterisini sürekli elinde tutabilen esnaflık yapımız var. AVM’ler ve internet alışverişi karşısında var olmaya çalışan esnafımızın müşterisiyle yakın temas kurma ve sıcak ortam yaratma avantajını daha iyi kurabilmesi için dil bilgisi son derece önemlidir. Yunanistan’dan daha fazla misafir gelmesi için Keşan Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Kursun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.”

Program, Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi’nin kurs hakkında bilgi vermesiyle devam etti.

İlgen Akın tarafından verilen, toplam 78 kişinin katıldığı ve 80 saat sürecek olan kurs, 2 gurup halinde gerçekleştirilecek ve perşembe ile cuma günleri yapılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ