Reklam
Reklam

FERİDUN TÜMER: “BU KADINLARA HAKARETTİR, KAÇTIR SÖYLÜYORSUNUZ”

FERİDUN TÜMER: “BU KADINLARA HAKARETTİR, KAÇTIR SÖYLÜYORSUNUZ”
  • 11.06.2021
Reklam

Keşan Belediye Meclisinin bugün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantısında gergin anlar yaşandı.

Paşayiğit Mahallesi’ne yapılmak istenen Biyokütle Enerji Santrali için hazırlanan imar planlarına yapılan itirazların görüşüldüğü toplantıda, ‘söz kesme’ ve ‘söz alma’ tartışması yaşandı.

Başkan Mustafa Helvacıoğlu, Biyokütle Enerji Santrali konusunda bilgilendirmede bulunan Meclis üyesi Erhan Engin’in konuşması sırasında zaman zaman araya girdi.

Bu sırada CHP’li katip üyelerinden Banu Saygı “Dinleyelim Başkanım”, Özlem Uybaş Yavuz da “Dinler misiniz?” şeklinde sözlerle Helvacıoğlu’nu uyarmak istedi.

Katip üyelerinin başkana yönelik söylemlerini duyan AK Parti Grubu Sözcüsü Nehir Gergin de katip üyelerinin konuşmalara müdahale etmemesini istedi. Gergin ile Saygı ve Uybaş Yavuz arasında tartışma yaşandı.

Tartışmayı bölmek için araya giren Başkan Musafa Helvacıoğlu da “Bu divanda siz değil ben konuşurum. Siz divan katibisiniz, konuşmaya hakkınız yok.” dedi.

Gergin de Erhan Engin’e “Sizin sözünüzü ben kesmedim, sizin meclis üyeniz kesti.” diyerek, konuşmasına devam etmesini istedi.

Tartışmalar tam bitti derken Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun “Ya evlere şenlik katip üyelerimiz.” sözleri ortamın yeniden gerilmesine neden oldu.

Tartışmalar sürerken Başkan Helvacıoğlu’nun “Bu ne ya; gün mü yapıyoruz.” şeklindeki sözü tartışmanın boyutunu bir o kadar artırdı.

Bu kez de araya giren CHP Grup Başkanı Feridun Tümer de Mustafa Helvacıoğlu’na hitaben, “Bu kadınlara hakarettir, kaçtır söylüyorsunuz.” diyerek tartışmaya dahil oldu.

Tartışma, Meclis üyesi Erhan Engin’in bilgilendirmeye devam etmesi ile sona erdi.

Maddenin onaylanmasının ardından Başkan Helvacıoğlu hayırlı olmasını dilerken, Banu Saygı da söz almak istedi.

Saygı “Söz almak istiyorum’ derken, Başkan Helvacıoğlu da “Toplantı bitmiştir.” diyerek salondan ayrıldı.

Toplantının ardından Nehir Gergin ile Banu Saygın arasındaki tartışma bir süre daha devam etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ