Reklam
Reklam

TURA YAKLAŞIK 50 KİŞİ KATILDI

TURA YAKLAŞIK 50 KİŞİ KATILDI
  • 09.09.2022
Reklam

Kartopu Enez Gönüllüleri’nin düzenlediği Enez Arkeoloji Turu gerçekleştirildi.

Enez Kazıları Başkanı Dr. öğretim üyesi Gülnur Kurap’ın yönettiği tura katılmak isteyenler, dün saat 16.00’da Enez Gençlik Parkı’nda toplandı.

Buradaki ilk bilgilendirmenin ardından, Enez Kalesi, Has Yunus Bey Türbesi, Osmanlı Mezarlığı, Kral kızı bazilikası, Taşaltı Nekropolu, Roma Yolu gezilerek katılanlar aydınlatıldı.

Yaklaşık 50 kişinin katıldığı tur; 2 saati aşkın bir sürede tamamlandı. Dernek Başkanı Ulaş Demiray, turu yöneten Dr. Gülnur Kurap’a teşekkür etti ve “Özellikle sahilde yaşayanlardan daha fazla kişinin katılımını beklemek hakkımızdır. Enez’i bilmeden, Enez’i öğrenmeden Enez’i yaşamak, Enez’de yaşadığını sanmak yanlıştır. Enez sadece deniz ve kum değildir. Öğrenilmesi ve yaşanması gereken pek çok özelliği vardır. Enez’i tanımadan, Enez’in önemini kavramadan Enez’de olunmaz, Enezli hiç olunmaz. O nedenle hocamız Kurap’a ve katılanlara çok teşekkür ederim. Sayın Kaymakamımıza ilk ziyaretimizde de belirttiğimiz gibi başta eğitimcilerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere bu turların yıl içinde de sürekli yapılması, yeni gelen memurlar için bunun bir intibak aşaması olarak planlanması çok yararlı olacaktır.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ