Reklam
Reklam

‘TUT’ DEDİK ‘YUT’ ANLADI!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 11.05.2020

malat

Ama doğrusu ben hâlâ bir anlam veremedim ve kafamda deli sorular oluştu!.. Karantina mı vardı, apartmanlarda merdiven mi yoktu, vardı da çöktü mü, adrenalin mi istedi, çocukluğunu mu anımsadı, medyatiklikte tavan mı hedefledi bilmiyorum ama hakikaten beni çok düşündürdü!.. Yoksa geçtiğimiz hafta içinde ‘sosyal mesafeye’ uymadıkları yönünde vatandaştan gelen tepkiye böyle bir karşılık  mı vermek istedi… E o zaman ‘tut’ dediysek, vallahi ‘yut’ anladı!.. Kim mi? Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu tabi ki…

Dün, Anneler Günüydü ve Sayın Başkanımız Helvacıoğlu, enteresan bir kutlama törenine imza attı ve Keşan’ın en yaşlı iki annesinin Anneler Gününü, bu iki annenin evlerinin pencerelerinden, itfaiye merdivenine bağlı sepetle çıkıp kutladı!.. Doluya koydum almadı, boşa koydum dolmadı, velhasıl bu hareket hiçbir yere sığmadı!.. Evlerinin kapıları varken, kapıyı çalmak dururken, neden itfaiye merdivenin sepetine çıktı ve pencereden kutladı!.. Alt tarafı 3 kişiyle yapacağı hareketi, 20 kişiye yükledi!.. En önemlisi de amaç neydi!.. Sakın bana ‘sosyal mesafe’ demeyin, bu mesafe havada olduğu gibi yerden de ayarlanabilirdi!.. Baktım, düşündüm, taşındım hiçbir anlam veremeyince yine kaleme sarıldım!..

Vallahi Başkanım çok çalışkansın, dur durak bilmiyorsun, sabahım köründe kalkıp gecenin bir vaktine kadar koşuşturuyorsun, proje üstüne proje üretiyorsun, her yere yetişmeye çalışıyorsun ama, arada sırada böyle bardağı da taşırıyorsun!.. ‘Reklamın iyisi kötüsü olmaz’ diye de düşünüyor olabilirsin ancak koltuğunun ağırlığını da hafife alıyorsun!.. Sen bir Belediye Başkanısın, Keşan’ın Kaymakamdan sonra en üst yöneticisisin, itfaiye merdivenin sepetine binip de çiçek vermeyi hangi akla hizmet edip de gerçekleştirdin vallahi ben çözemedim!.. Naçizane eleştirimi de dile getirmek istedim… Hani Haziran’ın 3. haftası Babalar Günü kutlanacak ya, bu seferde yaşlı babaların evlerine paraşütle inmeyesin diye kulağına küpe yapmak istedim!..

Saygılar benden size, eğer evlerin kapı ve merdivenleri var ise, bundan sonra bunları kullanmanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ