Reklam
Reklam

USLU: “KONFORUNUZU VE YAŞAM KALİTENİZİ ARTIRMAK İÇİN KEŞAN’I KİLİM GİBİ DOKUYORUZ”

USLU: “KONFORUNUZU VE YAŞAM KALİTENİZİ ARTIRMAK İÇİN KEŞAN’I KİLİM GİBİ DOKUYORUZ”
  • 22.12.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, 14-20 Aralık tarihleri arasındaki bir haftalık belediye çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Uslu açıklamasında şunları ifade etti: “Değerli hemşerilerim; koronavirüs insanlığa kaybettirmeye, biz de onunla mücadeleye devam ediyoruz. Geçen hafta teşrifleriyle bizleri onurlandıran Edirne Valimizi Keşan’da ağırlayarak, çalışmalarımızı aktardık. Birim amirlerimizle ve personelimizle canlı yayında koronavirüse karşı yaptıklarımızı sizlerle paylaştık.

Kıymetli Keşanlılar; bu hastalık başladıktan itibaren sağlığınız için biz de çok çalıştık. Hatta belediyeler içinde örnek olduk. <İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın> sözünün gereğini yaptık. Bugüne kadar sağlığınız için 80 bin ton dezenfektan kullanıp, 600 bin maske dağıttık. 8 bin noktada denetim yapıp, 60 bin kilometre ilaçlama gerçekleştirdik. 2450 defa toplu taşıma ilaçlaması yaptık. Pandemi sürecinde 5 bin gıda paketi, 500 adet meyve paketi desteği sunduk. Su lazım dedik, suyu da %20 indirdik.

Kıymetli Keşanlılar; bu mücadelede sizlerin de dikkati ve desteğini gördükçe umudumuz da sevincimiz de artıyor. Bu mücadelede fedakârca çalışan filyasyon ekibimizi de yalnız bırakmadık. Dezenfeksiyon aracımızla ara vermeden çalıştık. Keşan koronavirüsle mücadelede örnek olmaya devam edecektir. Yeterki siz sağlığınızı kaybetmeyin.

Değerli Keşanlılar; sağlık mücadelemizi sürdürürken, geri kalmışlıkla da mücadele ediyoruz. Konforunuz ve yaşam kalitenizi artırmak için Keşan’ı kilim gibi dokuyoruz. Geçen hafta da boş durmadık. Cadde ve sokaklarımızı ışıl ışıl yaptık. Pazar günü 12 şantiyemizde çalışmaya devam ettik. Kent Meydanı Projesi için 13 sondaj kuyusuyla etüt çalışması yaptık. Şehit Polis Okan Koç Caddemizde bisiklet yolu çizimleri, Zati Yörüker Caddemizde yol ve kaldırım çalışmaları, Cevizli Deresinde dere ıslahı, Beşyol Kavşağında düzenleme, Yüzme Havuzu Projemizde temel, perde ve kolon yapımı, Keşan Gençlik Merkezimizde bahçe duvarı boyaması yaptık.

Değerli hemşerilerim; geçen hafta; yeni şehir stadyumunda revizyona devam ettik. Namık Kemal, Ahmet Gücüyener ve Muhammer Aksoy Caddelerimizin kesişiminde bulunan meydan düzenlemesinde sona geldik. Sönmez ve Efes Ticaret Merkezleri çevresindeki yolları planlamamıza aldık.

Saygıdeğer Keşanlılar; yine geçen 7 gün içinde daha güzel bir Keşan için çalıştık. Keşan İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hatlarının Bakım, Onarım ve Yenileme İnşaatı İhalemizi gerçekleştirdik. 1 Aralık tarihine kadar belediyemize olan borcunuzu yapılandırma çalışmalarına da devam ettik.”

“KEŞAN DENİLEN ESERDEN TRAKYA’DA ÖRNEK BİR ŞAHESER ÇIKACAĞINA İNANIYORUZ”

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu haftalık faaliyet raporu açıklamasına şöyle devam etti: “Saygıdeğer Keşanlılar; geçen hafta, kültürel mirasları korumak ve gelecek nesillere aktarmak için de boş durmadık. Kaymakamımızla Hersekzade Ahmet Paşa Camimiz ve hamamlarımızda incelemelerde bulunduk. Lüleburgaz Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Keşan AK Parti Yönetimi ve İl Genel Meclisi üyelerini ağırladık. Şiarımız, hedefimiz daha güzel bir Keşan’dır. İşte bunun için geçen hafta at arabalarından modern triportörlere geçişle ilgili örnek çalışmamıza devam ettik. Özellikle sokağa çıkma kısıtlamaları olduğu günlerde mama odaklarımızı daha bir özenle doldurduk. Halkımızla iletişimi artırarak talep ve önerileri dinledik. Sevdiklerimizi rahmet dilekleriyle ebediyete uğurladık. Nöbetçi eczanelerimizi ziyaret ettik. Vatandaşlarımıza yeni yıl takvimleri dağıttık. AA Yılın Fotoğrafları Yarışmasına katıldık.

Sevgili hemşerilerim; aslında biz de güzel bir Keşan fotoğrafı çekmek istiyoruz. Işıl ışıl meydanımızda sohbet ettiğimiz Eymen gibi çocuklarımız için, yeni akülü araba hediye ettiğimiz Sercan gibi engellilerimiz için çalışıyoruz. Geçmiş olsuna gittiğimiz Fehime teyzemiz gibi büyüklerimiz, Keşan’da dünyaya gelen Gediz ve Asel gibi çocuklarımız, yuva kuran Melek ve Deniz gibi gençlerimiz için çalışıyoruz. Biz Keşan için çalışıyoruz. Hem de 1 dakika bile kaybetmeden çalışıyoruz. Çalıştıkça üretiyor, ürettikçe kazanıyoruz. El birliğiyle güçlü yarınlara ilerliyoruz. Keşan’a eserler kazandırdıkça, Keşanlının da gönlünü kazanıyoruz. Çünkü biz; Keşan denilen eserden Trakya’da örnek bir şaheser çıkacağına inanıyoruz. Kıymetli hemşehrilerim; sağlıklı ve daha güzel bir Keşan dileğiyle, Keşan Belediyesi ailesi adına sizlere iyi günler diliyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ