Reklam
Reklam

UZUNKÖPRÜ’DE DEV BİR DOMUZ AVLANDI

UZUNKÖPRÜ’DE DEV BİR DOMUZ AVLANDI
  • 12.11.2019
Reklam

Domuzlardan bıkan köylüler çareyi avcı Ali Birerdinç ve arkadaşlarını köylerinde av yapmaya davet etmekte buldu.

Bir süre önce eşini kaybeden yılların usta gazetecisi ve avcı Ali Birerdinç, dostlarının tüm ısrarlarına rağmen ava gitmiyor ve av program yapmıyordu.

YABAN’ TV’DE av programları hazırlayan ve sunan Ali Birerdinç, köylülerden ve dostlarından gelen yoğun istek üzerine tekrar ava çıkmaya başladı ve av sezonunu 5 domuzun avlandığı Batı Karadeniz Bölgesinde açtı.

Birerdinç, sezonun ikinci avını ise Uzunköprü’de yaptı. Köylüler ürünlerine son derece zarar veren domuzlardan kurtulmak için YABAN TV’nin en sevilen programcılarından Ali Birerdinç ve avcı arkadaşlarını köylerinde domuz avı yapmaya davet etti.

Uzunköprü Avcılar Derneği Başkanı Metin Yılmaz’ın ve arkadaşlarının özel izinle organizasyonunu yaptığı domuz avına Ali Birerdinç, diş hekimi Derya Güler, eski belediye başkanlarından Cemil Seçkin, gazeteci Feridun Büyükavcı, iş adamları Erdoğan İslamoğlu, Şenol Özcan ve Engin Yılmaz’la birlikte katıldı.

Karahamza Devlet Avlağı ve Alıç Devlet avlağında yapılan avlarda 250 kiloluk dev bir domuz avlandı. Havsa avcılarının da katıldığı iki ayrı avda, toplam 14 domuz zararsız hale getirildi.

Tarlalarına zarar veren domuzlardan bir kısmının zararsız hale getirilmesi sonucu Eskiköy Av Derneği Köy sorumlusu çiftçi Kemalettin Şen, Alıç Köyü Muhtarı Hüseyin Kırlı, Altınyazı Köyü Muhtarı Özcan Meriç, avcılara teşekkür etti.

8 özel kameranın kullanıldığı yurt dışında da yayınlanacak olan domuz avı programının; yapım ve yönetmenliğini Ersin Ayvacı, görsel yönetmenliğini Ozan Turgut, Dron pilotluğu ve kameramanlığını Ahmet Işık, aktüel kameramanlığını Özkan Orta yaptı.

Yeni bir formatla çekimi yapılan “Rastgele Ali Birerdinç Sürek Avı” adlı program yakında YABAN TV ekranında izleyicileriyle buluşacak.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ