Reklam
Reklam

UZUNKÖPRÜ’DE MASKESİZ KİMSE KALMAYACAK

UZUNKÖPRÜ’DE MASKESİZ KİMSE KALMAYACAK
  • 21.04.2020
Reklam

Uzunköprü Belediyesince, ‘Uzunköprü’de Maskesiz Kimse Kalmayacak’ sloganı ile üretime geçirilen binlerce maskenin dağıtımını sürdürülüyor.

Tüm dünyayı olduğu gibi, ülkemizi de etkisi altına alan corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği; insan yoğunluğu oluşabilecek alanlarda maske takılmasının zorunlu hale getirilmesinin ardından, Uzunköprü Belediyesince, ilçe halkının maskeye erişimini kolaylaştırabilmek için mahalle muhtarlıklarına teslim edilen maskelerin dağıtımı sürüyor.

Maskelerin dağıtımını bizzat gerçekleştiren Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, aynı zamanda mahalle muhtarlarından sürece ilişkin bilgi alarak taleplerini de dinledi.

Özlem Becan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama, şunları ifade etti: “Bu zorlu süreçte, Uzunköprü Belediyesi olarak bizler; Uzunköprü halkının sağlığı ve güvenliği için her türlü tedbiri ilk andan bu yana büyük bir titizle almaya devam devam ediyoruz. Hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi olan evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza gıda yarımlarımızı ulaştırıyoruz. Tüm bu çalışmaların yanı sıra halkımızın maske ihtiyacını karşılamak amacıyla binlerce maskeyi muhtarlarımıza bugün (dün) itibarıyla teslim ettik. 16 mahalle muhtarlığımızla işbirliği içerisinde tespit ettiğimiz hane sayılarına ve hane nüfuslarına göre, salgın riskine karşı en güvenli şekilde ulaşımını sağlıyoruz. Bu süreçte, başta kıymetli Uzunköprülüler olmak üzere tüm yurttaşlarımızın; sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini, mümkün olduğunca kalabalık alanlardan ve temastan kaçınmalarını rica ediyorum.

Zorunlu olmayan haller dışınla lütfen evlerinde kalmaya dikkat etsinler. Uzunköprü’de yaşayan her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için, her şeyden kıymetli. Bu zor dönemleri hep birlikte, dayanışarak aşacağız.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ