Reklam
Reklam

VATANDAŞ SİNEK YİYOR, KEŞAN BELEDİYESİ BAKIYOR!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 04.07.2022

Beceremediniz… Bir haşereyle mücadeleyi bir de suyu… İkisini de yüzünüze gözünüze bulaştırdınız!.. Keşan Belediyesinin AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığındaki yönetimi, göreve geldiğinden bu yana haşere mücadelede sınıfta kaldı… Aynı şekilde suda da… Önceki dönemde karasinek ve sivrisinek neredeyse unutulmuştu… Su sorunu ise yok gibiydi… Ancak bugünkü yazımda sadece özellikle karasinek ve sivrisineklere değineceğim… Çünkü vatandaş sinek yiyor, Keşan Belediyesi bakıyor!..

Yaz mevsimi ile birlikte bu yıl da hem Keşan merkezde hem de sahillerde karasinek ve sivrisinek istilasına uğradık… Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ve ballandıra ballandıra anlatılan haşere ile mücadele çalışmalarının başarısı ortada!.. Keşan’daki vatandaşlar sinekten ağzını açamıyor!.. Sahiller desen ona keza… Bu yıl bir de gıda tüketimi de eskisi gibi değil… Çöp konteynerlerinde atık yiyecek görmek neredeyse yok gibi… Olanları da yoksul vatandaşlar topluyor!.. Gıda ürünlerine gelen zamlardan ötürü bırakın atmayı, almak bile imkansız hale geldi… Ancak buna rağmen her yer sinek kaynıyor!.. İlaçlama ise sanırım yapılmıyor… Yapılmış olsa zaten Keşan Belediyesinden ilaçlama yapıldığına dair haber basına servis edilir, bizler de kamuoyuyla paylaşırdık… Şimdi Keşan Belediyesi ile haşere ürünleri satan firmalar arasında gizli bir anlaşma mı yapıldı diyeceğim ama… Diyemiyorum… Çünkü vatandaş ekmek parası zor bulurken, haşere ilacı alacak parayı nereden bulacak!..

Peki, Keşan Belediyesi tarafından vatandaşa çektirilen bu sinek sorunu neden? Hadi ilk yaz acemiliklerine verdik, ikinci yaz akıllanırlar dedik, üçüncü yaz çözerler dedik ancak bu dördüncü yaz sezonu ve görüyoruz ki bir arpa boyu bile yol katedilmedi… Çöplerden sebeplenemeyen haşereler evlere saldırıya geçti!.. Bir lokma ekmeği zor bulan vatandaşlar, yanına katık olarak da sinek yemeğe başladı!.. Ekonomi savaşı veren vatandaşa bir de sinek savaşı yüklendi!..

Saygıdeğer idareciler; siz Keşan’da yaşamıyor musunuz yoksa haşere ilacı tüketmede zorluk yaşamadığınız için vatandaşın yaşadığı sorunu algılayamıyor musunuz?!

Baştan yapmanız gereken mücadeleyi belli ki layığı ile yapamadığınız için ortalık karasinekle sivrisinek kaynıyor, hiç olmazsa ayıbınızı kapatmak için her gün Keşan merkez ve mücavir alanlarınıza ilaçlama araçlarını gezdirip, bu sinek rezaletine bir son verin… Yoksa bu sinekler gün gelir dönüp dolaşır ve sizi yer!..

Saygılar benden size, vatandaşın kabusu olan sineklerin bir an önce yok edilmesi dileğiyle…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ