Reklam
Reklam

VEREN DE DEVLET YIKAN DA DEVLET!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 19.06.2019

Onlar ağladı, siz yıktınız!.. 30 yıldan fazla süredir hizmet veriler Gökçetepe Sahilinde… 3 yıl öncesine kadar da her şey çok normal olmasa da faaliyetlerini sürdürüyorlardı… Dedim ya; ‘Mescit’le başladı’ diye, tam da öyle oldu… Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Mescit’e falan karşı değilim, değiliz… Ezan sesinden falan da rahatsızlık duymuyoruz, bilakis memnunuz… Ancak Mescit’in yapıldığı alan yanlıştı bize göre… Mescit için birçok müsait alan varken, orası tercih edildi özellikle!.. Hatta dünkü paylaştığım yazının ardından, Mescit’in denize bakan kısmı kapatıldı ve Mescit’ten içeri girerken çıplakların(!) görünmesi olayı ortadan kaldırıldı!..

Neyse buraları geçelim… Sonra 17 Haziran 2019 Pazartesi günü Gökçetepe Sahilinde yıkılan bu 3 işletmenin alkol satışı yasaklandı… Çünkü 30 yıl sonra 30 metre ilerilerine bir Mescit yapılmıştı!.. Dağdan gelen bağdakini kovdu misali oldu!.. Buna rağmen faaliyetlerini sürdürdüler… Zorlandılar, zarar ettiler ama yine de direndiler… Onlar direndikçe, önlerine her geçen gün başka bir engel konuldu… Devlet habire iteledi onları!… İlla bir usulsüzlük buldu… Gözleri sadece onları gördü!.. Tabiat Parkında yasa gereği betonlaşma yasak olsa da, beton mikserleri içeride cirit attı hatta belgelenip gazete manşetlerinde çıktı ama hiçbir yetkili görmedi!.. Defalarca yazıldı, çizildi yine görmediler!.. O aralar hepsinin gözüne perde inmişti!.. Gördükleri tek şey bu 3 işletme oldu!.. Elektriklerini kestiler ve bir sürü zarar uğradı bu işletmeler… Sonra da bastılar mührü!.. Gel zaman git zaman bir barış çıktı… Araştırdı bu 3 işletmeci ve İmar Barışı Affından yararlanabileceklerini öğrendiler… Ve bulundukları yerlerin Yapı Kayıt Belgesini aldılar… Bunun için de kucak dolusu para yatırdılar!..

Ve… Parayı alan da devlet, yıkan da devlet!.. Madem yıkacaktın parayı neden aldın!.. Madem yıkacaktın, bu belgeyi bu insanlara neden verdin… Madem yıkacaktın, neden ümitlendirdin… Madem yıkacaktın, neden açık açık haber vermedin de, akşamın 8’inde tebligat ettin!..

Ey millet… Ben ADALET arıyorum var mı devlette böyle bir hikmet!.. ADALETSİZLİK’ten başka ne işe yarıyor devlet!.. Elindeki devletin belgesini gösteriyorsun, devlet kendi verdiği belgeyi tanımayıp vuruyor kepçeyi, bu başka hangi ülkede var bir söyleyiverin bilelim biz de…

Gökçetepe Sahilinde yaşanan bu ADALETSİZLİĞE son verilip, 3 işletmenin mağduriyetlerinin giderilip, haklarının geri verilmesi dileğiyle… Saygılar benden Devlet büyüklerine!..

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ