Reklam
Reklam

YAĞLI BUĞDAY ÇORBASI İKRAM EDİLECEK

YAĞLI BUĞDAY ÇORBASI İKRAM EDİLECEK
  • 17.03.2022
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından yeniden düzenleme çalışmaları tamamlanan ve hem şehre hem de şehit ve gazilerin maneviyatına uygun hale getirildi. Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te, ilk tören 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle gerçekleştirilecek.

18 Mart 2022 Cuma günü Asri Mezarlık’ta gerçekleştirilecek ve saat 09.00’da başlayacak törende; Çanakkale Savaşı’nda askerlerimizin yemek mönüsünde yer alan yağlı buğday çorbası ikram edilecek.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Gücümüzü mirasımızdan alıyoruz. Şehitliğimizi ecdadımıza yakışır şekilde düzenledik. Bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimize ne yapsak az. Hem şehit ve gazi yakınlarımız hem de Şehitliğimizi ziyarete gelenler, bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda edenlerin duygusunu, maneviyatını ve gururunu çok net şekilde görecekler. Şehitlik’te komplike bir çalışma yürüttük. Şehit mezarlarının düzenlemesinden tören alanı oluşturmaya, giriş tabelası yenilemesi ve peyzaj düzenlemesine kadar bütüncül bir anlayışla hareket ettik.” dedi.

Şehadetin Türk Milleti için en kutsal mertebelerin  başında geldiğine dikkat çeken Helvacıoğlu, “Türk milleti olarak şehitlerimize büyük kıymet ve değer veriyoruz. Vatanı için canını hiçe sayan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı ve hürmetle yad ediyoruz. Aziz şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmak, onların bıraktığı emanete gözümüz gibi bakmak boynumuzun borcu. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, Şehitlik’teki ilk törene vatandaşları davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ