Reklam
Reklam

YAKINDIR PATLAR BONZAİ VAKALARI ÇARŞIDA!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 14.09.2019

Keşan’ımızda hemen hemen her gün birkaç hırsızlık olayıyla karşı karşıya kaldığımız aşikar!.. Bu arada kayıtlara geçenlerden fazla da geçmeyenler var!.. Müşteki git-gel yapmaktan, çaresine umut bulamamaktan o kadar bıktı usandı ki, birçok mağdur vatandaşımız şikayetten caydı!.. Ha bu arada motosiklet hırsızlığı da oldukça azaldı!.. Kolayı motosikletleri toptan toplanmakta bulundu!.. Hırsızlıklara çare olunacağı yerde, yediemin otoparkı motosikletle dolduruldu!.. Parayı basan çalınan motosikletini hırsızdan geri aldı, basmayan havayı!.. Motosiklet hırsızlıkları ayyuka çıktı, denetimler artırıldı, çoğu bağlanıp yediemine atıldı, motosiklet hırsızlıkları da azaldı!.. Çünkü ortada pek motosiklet kalmadı!..

Yine hırsızlıklar had safhaya ulaştı… Vatandaş gece bekçiliği yapmaya başladı… Hırsızlara ne kilit dayandı ne de kovalamak yaradı… Apartmanların doğal gaz bağlantı kutularına bile saldırdı!.. Bebek arabası, bisiklet, ayakkabı ne var ne yoksa topladı… Devriye arabaları günlerce mahallelere uğramadı… Keşan’ın güvenliği 14 bekçiye bağlandı!.. Hâl böyle olunca da, hırsızlara kilit dayanmadı!..

Bu arada 0,5 gram, 3 gram uyuşturucu ele geçirilerek, sözde çalışılıyor ayaklarına yatıldı… Çoğunlukla içiciler üzerine odaklanıldı, satıcılar fink attı!.. Üzerinde 3 paralık uyuşturucu ile yakalanan içicilerle sözde iş yapıldı, satıcılar sermayeleri üzerine sermaye kattı!.. Nice baskınlar yapıldı ama şöyle bir dolusuna rastlanamadı!.. Mübarek satıcılar müneccim gibi hep içlerine doğdu, baskından önce mallar yerini buldu, kodese alınan satıcıların yerine de filizleri doğdu!.. Yine en başa dönüldü, elde sıfır oldu!.. Bir türlü köklerini kurutmak nasip olmadı!.. Suçüstü yapalım, delil toplayalım, öyle yapalım böyle yapalım derken, tacirler daha hızlı çalıştı ve 10 iken 20 oldu!.. O 10 yakalandığında zaten öbür 10 çoktan hazırdı!..

Bu arada kış kapıda… Dağda bayırda sere serpe bayılan gençlerin, çarşı merkezinde görülmesi yakında!.. Sakın sanmayın var bir azalma!.. Yakında patlar bonzai vakaları çarşıda!.. Öyle 3 ayda bir baskın yapmakla, aynı yerde sayıp sayıp durursunuz vallah!.. İçiciler üzerinde yoğunlaşmayı bırakıp ne zaman satıcıların üzerinden elinizi çekmezseniz, işte o zaman içici de kalmaz piyasada!..

Saygılar benden size, bonzai dökümü başlamadan kıpraşın gari yine!..

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ