Reklam
Reklam

YAKLAŞIK 3 BİN YENİ ABONE HEDEFLENİYOR

YAKLAŞIK 3 BİN YENİ ABONE HEDEFLENİYOR
  • 14.07.2020
Reklam

Keşan Belediyesi, GAZDAŞ ve yüklenici firma Bin Yapı tarafından Keşan’da 7 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması yapılıyor.

2 Temmuz 2020’de başlayan ve 2020 yılı Eylül ayı sonunda bitirilmesi planlanan 7 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması ile yaklaşık 3 bin yeni abonenin doğal gaz kullanımına geçmesi hedefleniyor.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve teknik ekipten bilgi alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 2021’de Keşan’ın %70’lik kısmının doğal gaza kavuşmuş olacağını bildirdi.

Mevcutta Keşan’da 16 bin doğal gaz abonesi olduğunu ifade eden Helvacıoğlu, 3 bin aboneyle birlikte Keşan’da hava kirliliğinin önüne geçmesi açısından temiz yakıt olarak değerlendirilen doğal gaza geçenlerin sayısının artacağını dile getirdi.

Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan Belediyemiz, GAZDAŞ ve yüklenici firmamız Bin Yapı ile Keşan’ımızın tüm mahalleleri ile ara sokaklarında temiz yakıt doğal gaz kullanılması için doğal gaz hattı döşeme çalışması yapıyoruz. 7 kilometrelik hat ile 3 bin yeni abonemizi daha doğal gaza kavuşturuyoruz. Çalışmalarımızı en hızlı şekilde tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ