Reklam
Reklam

YARIN VE ÖBÜRGÜN KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

YARIN VE ÖBÜRGÜN KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR
  • 10.03.2023
Reklam

Meteoroloji İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada; Marmara Bölgesi için kuvvetli yağış ve fırtına beklendiği bildirildi.

Açıklamada; bölgenin yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olmasının beklendiği kaydedilen açıklamada; yarın Marmara Bölgesi genelinde (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova); 12 Mart Pazar günü de bölgenin doğusunda (Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yer yer kuvvetli olacağının tahmin edildiği vurgulandı.

Rüzgarın yarın bölge genelinde güney yönlerde fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına, yüksek kesimlerde tam fırtına şeklinde olmasının beklendiği bildirilen açıklamada; yarın bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde olması beklenen hava sıcaklıklarının 12 Mart Pazar gününden itibaren yağışlarla beraber hissedir derecede azalarak mevsim normalleri civarında düşmesinin beklendiği ifade edildi.

Vatandaşlar, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ