Reklam
Reklam

YAŞLI VATANDAŞLARIMIZ BAŞKANDAN YARDIM BEKLİYOR

YAŞLI VATANDAŞLARIMIZ BAŞKANDAN YARDIM BEKLİYOR
  • 14.09.2019
Reklam

Keşan’ın ilk toplu kooperatifi olma özelliğini de taşıyan Yuvam Evleri’ndeki durağa, yolcu minibüslerinin gelmemesi başta yaşlı ve öğrenciler olmak üzere, o bölgede yaşayan vatandaşların mağduriyetine neden oluyor.

Konuyla ilgili defalarca talepte bulunulmasına rağmen, bu konuda hiçbir gelişme yaşanmadı.

Keşan Belediyesince toplu taşıma yapıldığı yıllarda ilk durak olma özelliğini taşıyan ve devamında kooperatif eline geçmesiyle durağın aktif olarak çalışmasının ardından, yeni devlet hastanesinin faaliyete geçmesiyle birlikte artık bu durakta hizmet verilmiyor.

Bu bölgede yaşlı oranının fazla olması nedeniyle de vatandaşlar mağdur oluyor.

Anafartalar Caddesi’ndeki en yakın durağa yaya olarak giden vatandaşlarımız, “Giderken yavaş yavaş bir şekilde caddedeki durağa inmeye çalışıyoruz ancak alışveriş yapıp geri döndüğümüzde, özellikle de rampa olan yoldan yaya olarak çıkmak biz yaşlıları çok yoruyor. Bir de bunun karı var, kışı var. Bizler artık alışveriş yapmak için bile çıkamaz olduk. Biz yeni bir hizmet de istemiyoruz. Yıllardır var olan hizmetin kaldırılmasına anlam veremiyoruz. Hastaneden gelen araçlara caddeden de binmek sorun oluyor. Birçoğu dolu geliyor yolcu alamıyor, bazıları da kapıya kadar dolu olduğu halde balık istifi yolcu almaya devam ediyor. Durağımız yeniden aktifleştirilirse, birçok yolcu için de bu olumlu sonuç yaratacak. Önümüz kış ve Keşan Belediye Başkanımızın sesimize kulak verip, isteğimizi yerine getirmesini diliyoruz.” dedi.

Kış aylarında öğrencilerinde mağduriyet yaşadığını belirten vatandaşlar, “En yakın durak için 200 metreden fazla yürümek zorunda kalıyorlar. Belki kısa bir mesafe gelebilir ama ilkokul öğrencisi için bu mesafeyi yağmur altında gitmek kolay değil. Bu bölge zengin muhit de değil ve herkesin altında arabası yok. Başkanımız gelsin, gezsin ve bölgedeki araç parklarını incelesin. Çoğu insan toplu taşımayla seyahat etmek zorunda. Bu nedenle çarşıya uzak mesafede bulunan yerleşim bölgemizdeki yolcu durağımızın yeniden faaliyete geçmesini ve yarım saate bir hareket eden minibüsleri yeniden durağımızda görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar, yolcu bekleme durağının hâlâ yerinde durduğunu da belirterek, yolcu taşıma araçlarının da yeniden duraklarına gelmesini istedi ve ilgilileri göreve davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ