Reklam
Reklam

YAZA BOL BOL SİNEK YİYECEĞİZ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 22.03.2023

E omurgalılar pahalandı!.. Malum yanına yaklaşılacak gibi değil… Keşan Belediyesi de o nedenle olacak ki bizi omurgasızlara hazırlıyor!..

Mart ayının sonuna yaklaştık… Nisan-Mayıs derken yaz mevsimi gelip dayanacak… Şu günlerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle şimdiden sinek görmeye başladık… Bu demektir ki; yaza sinekten birbirimizi göremeyeceğiz!..

Yollarımız yapılıyor, kaldırımlar yapılıyor, yeni yeni parklar inşa ediliyor, ilçemizin dört bir köşesi görsellerle süsleniyor… Hepsine eyvallah… Ancak Keşan’ımız AK Partili Belediyeye geçtiğinden bu yana sinekle mücadelede çuvallıyor!.. Yaz mevsiminde ilaçlama araçlarını gezdirmeyle maalesef ki sinekle mücadele yeterli olmuyor… Bu olay, sadece göz boyamaktan, bakın görün çalışıyoruz demekten başka hiçbir işe yaramıyor…

Geçmiş dönem Belediyesinden daha Ocak ayında larva çalışmasının başlatıldığına yönelik haber bülteni gelir ve Nisan ayına kadar birkaç kez yapıldığı bilgisi tarafımıza paylaşılırdı… Bizler de kamuoyuna duyururduk… Daha önceki bir yazımda da belirttiğim üzere, bütün bir yazı da neredeyse sineksiz geçirirdik… Sinek ilacı almak tarihe karışmıştı… Sinekten şikayetçi olan vatandaşımız da neredeyse yok gibiydi… Ancak AK Partili Belediye ile birlikte Keşan’da yeniden sinekli günler başladı… Hem Keşan merkezden hem de mücavir alanlardan yapılan şikayetler ayyuka çıktı… Sinek ilacı almaya yetiştiremezken, evlerimizin penceresindeki sineklikleri delip içeri girdi sinekler!… Adeta kabusumuz oldu… 3 yıldır yaz mevsiminde yaşanılan sinek sorunu bu yaz mevsiminde de kabusumuz olacak mı bilemiyorum…

Acaba Keşan Belediyesi larva çalışması yaptı mı yapmadı mı? Yapmadıysa neden yapmadı? Eğer ‘yaptık’ diyorlarsa zaten ak koyun kara koyun 3 ay sonra ortaya çıkacak!..

Ya yollarda, kaldırımlarda, parklarda insanlar dolaşacak ya da sinekler cirit atacak ve insanlar da uzaktan bakacak!.. Sofralarda da bol bol sinek dolaşacak, insanlar yemek yerine sinek yiyecek!..

İşte o zaman bir şov daha bekliyorum Belediye yöneticilerinden… Adı da ‘Sinek şov’ olsun lütfen!..

Hadi kalın sağlıcakla, inşallah bu yaz sinek yağmaz Keşan’ımıza…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ