Reklam
Reklam

YENİ ENEZ CHP YÖNETİMİ MAJESTELERİNİN YÖNETİMİ OLMAMALI…

Ulaş Demiray
Ulaş Demiray
  • 22.09.2023

CHP’de pek çok yerde TEK ADAYLI yarış(!)larla yeni yönetimler belirlendi. Genel olarak katılanların azlığı, heyecansız İlçe Kongreleri, partinin katılımsız 100’ncü Yıl Kuruluş Kutlamaları, seçmenlerin CHP’ye olan küskünlükleri olarak değerlendirilse bile bu ilgisizlik ve umutsuzluk sadece CHP’ye özgü de değildi. Aslında seçim sonraları bir süre böyle soğuk bir dönemin yaşanması çok da şaşırtıcı olmaz. İnsanlar henüz yenilginin ağırlığını hazmedemediler ya da hak etmedikleri bir seçimi kazananlarsa nasıl kazandıklarını anlayamadıkları için işin tadına yeterince varamadılar..

Sessizlik, sakinlik biraz da ondan..

***

Enez CHP’de de bu tek kanatlı yarış sonucunda Osman Gülcan başkanlığında bir yönetim seçilmiş sayıldı. Enez’in Edirne’ye bağımlı egemen parti ağaları günlerce kendilerine kayıtsız şartsız ayak uyduracak bir Başkan ve Yönetim aradılar. Bu defa üstün deneyimi ve birikimi ile eski Başkan Vedat Avcu, İl Genel Meclisi üyeliği için tüm ısrarlara rağmen İlçe Başkanlığına aday olmayınca, Edirne güdümündeki egemenler oldukça sıkıntılı bir süreç yaşadılar.. Sonunda kerhen de olsa Osman Gülcan üzerinde karar kılındı.

***

Yönetime dışarıdan baktığımız zaman olumlu yönlerini görmek mümkün.. Öncelikle Enez Merkezi’nde yaşayan deneyimli bir kişinin Başkan olması güzel.. Yönetimdeki diğer isimlere de baktığımızda içlerinde eğilip bükülmeyecek ve majestelerinin adamı olmayacak isimlerin olması da hem Enez için hem de yaklaşan yerel seçimler için bir şans. Hatta son şans… Bu yönetimin başarılı olup olmayacağı Mart ayı sonunda ortaya çıkacak. Acaba bu yönetim Enez’in sol /sosyal demokrat ağırlıklı seçmenlerini yine yanlış aday belirleyerek bu kenti yine her devrin kadrolu adayı AKP’li Abdullah Bostancı’ya mı teslim edecek; bunu göreceğiz. Yeni yönetimin bu konuyu çok iyi araştırıp doğru bir aday için şimdiden yola çıkmalarını öneririm. Özkan Günenç’in doğru bir aday olamadığını artık gören gözler görüyor… Örneğin ben geçen defa Günenç’in en yakınında olup ona oy verip de, bu defa vermeyecek 50 ye yakın insanın ismini günü geldiğinde verebilirim. Günenç’in sahil sakinlerinden alacağı oy ise zaten sıfıra yakındır.. Umarım yeni yönetim bu gerçekleri görerek şimdiden arayışlarına başlar.

***

İl Genel Meclisi adayları konusunda da artık Sn. Şenol Kılıç’a yeter deme zamanının geldiğini söyleyenler de çoğaldı.. Kılıç’da ısrar edilirse bu yarışta AKP’li Ali Mercanoğlu ve İYİ Parti’den Tuncay Taşkın’ın şanslarının yüksek olduğu, daha da artacağı anlaşılıyor. CHP Yönetiminin bu konuda da hayalci ve edilgen olmayıp duruma el koyması gerekiyor. Tüm Yurtta DEĞİŞİM istenirken artık zaten Edirne’de mukim bir arkadaşımızın galiba 4’ncü dönem adaylığı ciddiyetle de bağdaşmıyor. Mevcut üyelerle ön seçimde seçilmiş olmaları ihtimali bile bu gerçekleri değiştiremiyor. Kendisine şimdiden Edirne Merkezinde yeni görevlerde başarılar dilemek gerekiyor.

***

Enez’de 2 İl Genel Meclisi üyesi ve Belediye Başkanı çıkarma gücü olan CHP’nin bu defa 30 Mart’ta ne Belediye Başkanı ne de İl Genel Meclisi üyesi çıkaramaması ihtimalini umarım yeni Enez CHP Yönetimi şimdiden ve doğru değerlendirir.

Doğru değerlendirin; aksi takdirde gidecek, kaçacak yer bulamazsınız..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ