Reklam
Reklam

YERDE BULUNAN ATATÜRK BÜSTÜYLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

YERDE BULUNAN ATATÜRK BÜSTÜYLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
  • 12.09.2019
Reklam

Keşan eski devlet hastanesi bahçesinde, önceki yıllarda Sağlık Meslek Lisesi olarak kullanılan binanın önünde yerde bulunan Atatürk büstüyle ilgili Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce soruşturma ve inceleme başlatıldı.

Dün, kullanılmayan okul binasının bahçesinde, yerde Atatürk büstünü görenler, yetkililere haber verdi. Büstün yerdeki fotoğrafları, paylaşıldığı sosyal medyada da tepki çekti. Olayın haber olarak yer almasıyla da Keşan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okula gidip, bahçeden Atatürk büstünü aldı. Onarılan Atatürk büstü, tekrar kaidesine konuldu. Atatürk büstünün kendiliğinden mi düştüğü yoksa kasten mi yere atıldığının belirlenmesi için Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce soruşturma ve inceleme başlatıldı.

Keşan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Daha önceden Sağlık Meslek ve İmam Hatip lisesi olarak kullanılan binanın önünde bulunan Atatürk büstü hakkında çıkan haberle ilgili olarak, 11.09.2019 günü İlçe Emniyet Müdürlüğümüze konu intikal etmesi üzerine, konunun araştırılması için Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce kapsamlı olarak soruşturma ve inceleme işlemlerine başlanmıştır. Soruşturma sonucuna göre hareket edilecektir.” denildi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ