Reklam
Reklam

“YETKİLİLERİ, GÖREVLERİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

“YETKİLİLERİ, GÖREVLERİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”
  • 15.04.2022
Reklam

Yeni Mahalle sakinlerinin usulsüzlük yapıldığı ve proje tanıtım dosyasına uyulmadığı gerekçesiyle dava ettiği Belkoop konutlarına 160 metre uzaklıktaki taş ocağında patlamalar sürüyor.

Adeta taş ocağı karşısında nöbet tutan mahalle sakinleri, taş çıkarmak için yapılan patlatmayı görüntüledi.

Keşan Kent Çevre Ekoloji Platform Sözcüsü Saliha Kafalı, patlatmaya tepki göstererek, yürütmenin bir an önce durdurulmasını istedi.

BOTAŞ’ın hukuk tanımazlığının devam ettiğini belirten Kafalı, “Taş ocağında, bugün saat 14.55 sıralarında patlatma yapıldı. Bizler bu patlatmaya birebir şahit olduk. Proje tanıtım dosyasında, ‘patlatma yapılmayacak’ şeklinde yazıyordu. Fakat, BOTAŞ hukuksuz şekilde patlatmalarını gerçekleştiriyor. ÇED gerekli değildir ve sakınca yoktur diyenleri göreve davet ediyoruz.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI SOKAĞA SALAMAZ HALE GELDİK”

Saliha Kafalı sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim burada can ve mal güvenliğimiz yok. Taş ocağı çevresine oturan insanlar, pencerelerini açamıyorlar. Kalkan tozdan ötürü sağlığımız tehdit altındadır. Bizim sağlığımızı hiçe sayıyorlar. Çocuklarımızı sokağa salamaz hale geldik. Çünkü kamyonların geçiş güzergahı şehir içi ve okul önleridir. Yetkilileri sesimizi duymaya ve görevlerini yapmaya davet ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ