Reklam
Reklam

YOLU ŞANTİYEYE ÇEVİRMİŞLER!..

YOLU ŞANTİYEYE ÇEVİRMİŞLER!..
  • 01.09.2022
Reklam

Yukarı Zaferiye Mahallesi Çukur Çeşme Sokak’ta, Yukarı Zaferiye Mahallesi Camisi arkasından, Aşağı Zaferiye Anafartalar Caddesine bağlanan yolun şantiye görüntüsünü andırdığı ve acil ihtiyaç durumunda yoldan geçmenin mümkün olmadığı bildirildi.

Konuyla ilgili sitemize başvuran sokak sakinleri, “2 gün önce sabah saatlerinde teknik ekiplerin ölçümünü yapmasının ardından, akşamüstü saatlerinde iş makinesiyle kırım işleri başlanmış; molozlar yolun iç kısmında bırakılmış, kaldırım molozlarıyla yol araç ve yaya trafiğine engel olmuştur. Kırım işleriyle birlikte koordineli olarak çıkan molozlarında kaldırılması çalışmaların ivedilikle ilerlemesine destek olacağı yerde şu an ki durum terk edilmiş bir şantiye görüntüsündedir. Burada yaşam var. Burada acil bir durum söz konusu olsa, örneğin; bir acil durumda ambulans ve sağlık ekipleri ya da itfaiye araçları, itfaiye erleri burada nasıl müdahalede bulunabilirler? Bunlar gibi ihtimalleri düşünmeden mi hareket ediliyor? Elbette bir inşaat ve yenileme süreci söz konusu ama iyi bir şeyler yapmak isterken bu; kaş yaparken göz çıkarmak değil mi?” şeklinde tepki gösterdi.

Sokak sakinleri, yaşam alanı içindeki bu uygunsuz ve gelişigüzel yapılan çalışmanın, olumsuzluklar ortadan kaldırılacak şekilde disipline edilmesini istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ