Reklam
Reklam

YUNAN ASKERLERİ DARP ETTİ KEŞANLI ESNAF YARDIM ETTİ

YUNAN ASKERLERİ DARP ETTİ KEŞANLI ESNAF YARDIM ETTİ
  • 23.05.2020
Reklam

Keşan’da, yasa dışı olarak geçtikleri Yunanistan’da askerlere yakalanan Filistin ve Bangladeş uyruklu 1’i kadın 17 göçmen, para, cep telefonları ve ayakkabılarının alınıp, darp edildiklerini ve geri gönderildiklerini iddia etti. İpsala’dan, Keşan’a ayakkabıları olmadan yaklaşık 30 kilometre yürüyerek ulaşan göçmenlere bir esnaf, ayakkabı ve yiyecek yardımında bulundu.
İpsala’ya yakınlarından yasa dışı yollarda Yunanistan’a geçen Filistin ve Bangladeş uyruklu 1’i kadın 17 göçmen, Yunan güvenlik güçlerince

yakalandı. Yunan askerleri, iddiaya göre, göçmenleri para, cep telefonu ve ayakkabıları alıp, darp etti ardından geri gönderdi. İpsala’dan İstanbul’a dönmek isteyen göçmenler, ayakkabıları olmadan yaya olarak yola çıktı. Göçmenler, yaklaşık 40 kilometre yürüyerek Keşan ilçesine geldi. Yürüyemeyecek kadar yorgun olan 17 göçmen, İspat Cami Mahallesi Kurtuluş Caddesi’ndeki taksi durağına geldi. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.
Polis, birçoğu maske takmayan göçmenleri corona virüsü tedbirleri kapsamında sosyal mesafeli olarak taksi durağının yanındaki alanda topladı. Bu sırada göçmenleri gören esnaf, yardımda bulunmak istedi. Göçmenlerden bazıları kendilerine yiyecek veren esnaftan, ayaklarındaki yaraları göstererek ayakkabı istedi. Hayırsever esnaf, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ayakkabı dükkanlarının kapalı olması nedeniyle çevresindeki tanıdıklarından yardım istedi. Duyarlı esnaf, yakınlarının evlerine giderek tek tek topladığı ayakkabıları, göçmenlere getirerek verdi.

Göçmenlere yiyecek ve ayakkabı yardımında bulunan esnafın, son dönemde birçok kişiye yardım eli uzatan Peynir Durağı Sahibi Levent Pekol olduğu öğrenildi. Göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderilmek üzere işlemleri için emniyete götürüldü. (DHA) 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ