Reklam
Reklam

YÜZLERCE BİSİKLETÇİ PEDAL ÇEVİRDİ…

YÜZLERCE BİSİKLETÇİ PEDAL ÇEVİRDİ…
  • 02.07.2019
Reklam

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) bisikletçileri, geçtiğimiz hafta sonu Velimeşe beldesinde bu yıl 6.sı düzenlenen Velimeşe Bisiklet Şenliğine katıldı.

Ergene Belediyesi ve Ergene Kaymakamlığının katkılarıyla Velimeşe Muhtarlığı tarafından düzenlenen şenliğin sloganı, ‘Bağımlılığa karşı bisiklet diyoruz. Başka da bir şey demiyoruz’ oldu ve bisiklet sporunun birçok alışkanlıktan daha yerinde ve faydalı olduğu bir kez daha vurgulandı.

Trakya’nın dört bir yanından ve İstanbul civarından birçok bisikletçinin katıldığı şenlikte; açılış konuşmasını Velimeşe Muhtarı Mehmet Erkul yaparken, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de konuşmalarında, hem organizasyona hem de gelen katılımcılara teşekkür etti.

Tatlı bir poyraz rüzgarı eşliğindeki güzel bir havada pedal çeviren yüzlerce bisikletçi, Velimeşe içindeki sembolik tur sonrası yollara düştü ve tur güzergahı olarak planlandığı şekilde Bahçeağıl köyünde mola verdi.

Mola esnasında bisikletçilere festival anısı olarak madalyalar dağıtıldı. Organizasyon tarafından belirlenmiş turun 2. bölümünü de başladıkları nokta olan Velimeşe’de önemli bir kaza ve yaralanma olmadan bitiren katılımcılara, tur sonunda pilav ve ayran ikram edildi.

Şenliğin final bölümünde de, katılan gruplara teşekkür edildi ve plaketleri verildi.

Keşan DOÇEK adına plaketi Başkan Hakan Eşme, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’den aldı.

Sürprizlerle dolu ve heyecanlı olan son bölümde sponsor firmaların katkıda bulunduğu hediye çekilişi de yapıldı. Çekilişler esnasında Keşan DOÇEK ailesinden iki kişiye bu güzel günün anısına hediye çıktı, çıkan hediyeler ihtiyacı olanlara verilmek üzere organizasyona bırakıldı ve teşekkür konuşmaları ardından şenlik sona erdi.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, Keşan DOÇEK ailesi olarak organizasyonu düzenleyen muhtar Mehmet Erkul nezdinde Velimeşe Muhtarlığına, katılan tüm bisikletçi dernek, kulüp ve gruplara, destek veren resmi kurum ve kuruluşlar ile özel sektör kuruluşlarına teşekkür ederek, “Böylesi keyifli ve yürekleriyle konuklarını karşılayan bir organizasyonda bulunmak bizleri ziyadesiyle memnun etti. Ayrıca bu vesile ile bisikletçi dostlarla görüşüp hasret giderme imkanı bulduk. Bu büyük toplantıda gerek kaza gerekse diğer nedenlerden hayatlarını kaybeden bisikletçi arkadaşların anılması da anlamlı oldu.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ