Reklam
Reklam

ZAFER SARIKEÇE: “BU KÖTÜ GİDİŞAT ÇOK FAZLA UZAMAYACAK”

ZAFER SARIKEÇE: “BU KÖTÜ GİDİŞAT ÇOK FAZLA UZAMAYACAK”
  • 17.01.2020
Reklam

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, partinin bazı yöneticilerinin de katılımıyla yaptığı basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Bugün, parti binasında gerçekleşen toplantı, saat 14.00 sıralarında başladı.

Sarıkeçe, ilk olarak Barış Pınarı Harekâtı Bölgesi’nde gerçekleştirilen bombalı araç saldırısında şehit düşen 3 askere Allah’tan rahmet, yaralı askerlere de acil şifalar dilerken, “Türk milletimizin de başı sağ olsun.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Gerekirse Esad’la görüşmeye giderim.” sözlerini hatırlatan Zafer Sarıkeçe, “Bunun ne kadar önemli olduğunu bir kere daha görmüş olduk. Çünkü siyasette, diplomasi dil çok önemli. Kavga ya da savaş çıkarmak değil önemli olan bazı sorunları masada çözmektir.” diye konuştu.Sözlerinin devamında İYİ Parti’nin kongre sürecinden bahseden Sarıkeçe, “Türkiye genelinde oldu gibi Edirne’de de kongre rüzgarı esmeye başladı. İnşallah Şubat ayı içerisinde kongremizi gerçekleştireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

“2020 yılının sonlarına doğru ya da 2021’in başlarında bir seçim atmosferi yaşanacağını düşünüyorum.” diyerek sözlerini sürdüren Zafer Sarıkeçe, “Çünkü ekonomi bozuk, enflasyon bize gösterilen rakamların çok üstünde. Nereye kadar gider bilmiyorum ama bir gerçek var, ülkemizdeki bu kötü gidişat çok uzamayacak.” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ TEKRAR HAK ETTİĞİ GÜNLERE GELECEKTİR”

Halkın, İYİ Parti’ye büyük bir teveccüh gösterdiğini aktaran Sarıkeçe, şöyle devam etti: “Bir çok kişi partiye gelmek istediğini söylüyor. Ancak bunu sadece ekonominin kötü gidişatına bağlamak doğru olmaz. Hükümet ortaklarının aldığı yanlış kararlar var. Ülkenin suni konularla gündemi değiştireceklerini düşünen bir iktidar var. O nedenle bu kötü gidişat çok fazla uzamayacak. Ülkemiz tekrar hak ettiği günlere gelecektir.”

Türkiye’nin kendi sorunları olduğunu ve bu sorunların bitirilmesi için mücadele etmek yerine, Libya’ya asker gönderilmesini doğru bulmadığına dikkat çeken Zafer Sarıkeçe, “Libya’da bir bataklığın içine çekilmek istendiğimizi düşünüyorum. Çok iyi stratejiler belirlememiz ve milletçe el ele vermemiz lazım. Ben yaptım oldu mantığıyla veya kabile devleti gibi değil, beş bin yıllık kökü olan 85 milyon nüfuslu bir ülkeye yakışır şekilde kararlar almamız ve onları uygulamamız gerekiyor. Çünkü ülkemizde ‘çok hatalar yaptık’ cümlelerinin giderek arttığını görüyoruz. Bu hataların ardından, ocaklara ateş düşmesin artık.” dedi.

Sarıkeçe son olarak İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığına talip olacak üyelere partinin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve adaylık açıklamalarını yapmaları için partiye beklediklerini söyledi.

Basın mensuplarından gelen “Aday olacak mısınız?” sorusunu cevaplayan Zafer Sarıkeçe, bu soruyu cevaplamanın erken olduğunu ve önce yönetim kurulunda istişarede bulunacaklarını söyledi.

Zaman zaman yerel gündemle ilgili “Neden eleştiri yapmıyorsunuz?” gibi sorularla karşılaştıklarının altını çizen Sarıkeçe, zamanı geldiği hatalı, sorunlu ve eksik yapılanlarla ilgili eleştirilerde bulunacaklarını aktardı.“DEMEK Kİ GÜRCAN BAŞKANIMIZIN PARA ÇOK”

Zafer Sarıkeçe, basın mensuplarının Kanal İstanbul Projesi ile ilgili sorusuna da şu yanıtı verdi: “Bu konuyla ilgili AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç bir açıklama yaptı. Demek ki Gürcan başkanımızın para çok, muhtemelen oralardan arazi kapatmıştır kendisine. Kanal İstanbul’un kötü bir proje olduğunu tüm Türkiye biliyor. Cumhurbaşkanımızın ve Çevre Bakanımızın söylediği maliyet rakamlarının bir birini tutmadığını görüyoruz. Bu projeyle ilgili fizibilitenin tam olarak yapıldığına da inanmıyorum. Gerçekleşme olasılığı halinde İstanbul ve Türkiye için sıkıntılı günler olacaktır. Bunlar ortak akılla olacak projelerdir. Böyle büyük projelerde bir referandum yaparsın. İnsanlarımız da artılarını, eksilerini okur kararını verir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ